Tauron Liga: Pietra Jukoski nową przyjmującą ŁKS Commercecon Łódź

Siatkówka
Tauron Liga: Pietra Jukoski nową przyjmującą ŁKS Commercecon Łódź
fot. Instagram - Pietra Zanchetta Jukoski

Nową siatkarką ŁKS Commercecon Łódź została przyjmująca Pietra Jukoski. Brazylijka pochodzi z siatkarskiej rodziny. Jej ojciec - Paulo André Jukoski da Silva - jest mistrzem olimpijskim z 1992 roku. Zawodowo w siatkówkę gra również brat Pietry - Pedro, który zdecydował się na karierę rozgrywającego. Co ciekawe, nowa zawodniczka ŁKS Commercecon ma polskie korzenie, co dodatkowo było zachętą do gry w kraju swoich przodków.

Pietra Jukoski urodziła się 4 maja 1998 roku. Mierzy 185 cm wzrostu, jej zasięg w ataku wynosi 285 cm, zaś w bloku 274 cm. Karierę rozpoczynała w zespole Gremio Nautico Uniao w Porto Alegre. Następnie reprezentowała drużyny Molico Nestlé/Osasco, ADC Bradesco i EC Pinheiros. Po roku spędzonym w egipskim Alexandria Sporting Club VC wróciła do Brazylii i reprezentowała barwy Curitiba Vôlei. Jej zespół w minionym sezonie zajął 7. miejsce w ekstraklasie.

 

Zobacz także: Najlepsza blokująca Tauron Ligi znalazła nowy klub

 

W sezonie 2014/15 z zespołem Molico Nestlé/Osasco zajęła 2. miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata i Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej, wywalczyła wicemistrzostwo Brazylii i zdobyła Puchar kraju. Indywidualnie w rozgrywkach ligi egipskiej była najlepszą przyjmującą sezonu 2019/2020. Z zespołem narodowym do lat 18 wywalczyła złoty medal mistrzostw Ameryki Południowej w 2014 roku.

Dla Pietry będzie to pierwszy sezon w Europie. Co pomyślała, gdy otrzymała ofertę z ŁKS Commercecon?

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pietra Zanchetta Jukoski (@pietrajukoski)

 

– To był dla mnie wielki moment. Uznałam tę ofertę jako wielką szansę w mojej karierze. Jestem bardzo zmotywowana i szczęśliwa, że mogę być częścią tego zespołu. Do tego moja rodzina wspiera mnie nawet na odległość, więc to, co powinno nie być dobrą częścią wyjazdu do Europy, przekształciło się w coś pozytywnego – przyznała.

 

Przed nową Wiewiórą wyzwanie adaptacyjne do nowego kraju, ale również do europejskiego systemu gry.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pietra Zanchetta Jukoski (@pietrajukoski)

 

– System gry jest na pewno inny od brazylijskiego. To normalne, że można znaleźć różnic. Ale to jest siatkówka, jesteśmy tutaj, aby jak najszybciej się dostosować - podkreśliła przyjmująca. - Ten sezon jest dla mnie wielką szansą. Przez cały czas będę robiła wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc moim koleżankom z drużyny zarówno na boisku, jak i poza nim. Jestem gotowa uczyć się, grać, trenować i wygrywać – ile tylko się da – powiedziała Jukoski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ŁKS Commercecon Łódź (@lks_commercecon_lodz)

 

Pietrze Jukoski z pewnością nie zabraknie ambicji i waleczności, którą cechują się zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź.

 

– Wierzę, że każdy sportowiec chce wygrać jak najwięcej. Zadowala nas tylko złoty medal na koniec każdego turnieju... Mogę powiedzieć, że moje cele na ten sezon są jak najwyższe – dodała siatkarka.

RM, Polsat Sport, lkscommerceconlodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie