WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do 1/8 finału

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do 1/8 finału
fot. Cyfrasport

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak po fazie grupowej awansowali bezpośrednio do 1/8 finału turnieju w siatkówce plażowej w Ostrawie. Mecze o czołową "16" przegrali Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

Walczący o przypieczętowanie awansu na igrzyska z rankingu olimpijskiego Kator i Łosiak odnieśli w czwartek w grupie G zwycięstwo nad Holendrami Stefanem Boermansem i Yorickiem de Grootem 2:0. O przepustkę wprost do 1/8 finału walczyli w piątek z Robinem Seidlem i Philippem Wallerem - pokonali Austriaków 2:0 (21:17, 21:13).

 

Zobacz także: Efektowna akcja w Lidze Narodów! Siatkarz wybronił piłkę za bandą i... wrócił do bloku (WIDEO)

 

O awans do czołowej "ósemki" biało-czerwoni, którzy w minionym tygodniu wygrali turniej w Soczi, zagrają w sobotę z Niemcami Arminem Dollingerem i Clemensem Wicklerem.

 

Wojtasik i Kociołek w czwartek w gr. H zanotowały zwycięstwo i porażkę. W piątek przegrały z Amerykankami April Ross i Alexandrą Klineman 0:2 (12:21, 12:21).

 

Ten etap fazy pucharowej zaliczyli też Fijałek i Bryl, którzy w czwartek w gr. C na otwarcie wygrali pewnie z Brazylijczykami George'em Souto Wanderleyem i Andre Loyolą Steinem 2:0. O bezpośredni awans do 1/8 finału walczyli z mającymi w tym roku świetną passę Cherifem Younousse i Ahmedem Tijanem, finałowymi rywalami Kantora i Łosiaka z Soczi. Ulegli Katarczykom 1:2 (21:15, 25:27, 10:15). Później zaś musieli uznać wyższość Boermansa i de Groota 1:2 (21:19, 18:21, 10:15).

 

W eliminacjach odpady trzy polskiej pary - Marta Łodej i Agata Ceynowa, Kinga Legieta i Aleksandra Gromadowska oraz Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk.

 

Czterogwiazdkowa impreza w Ostrawie (rangę turnieju WT wyznacza pięciostopniowa skala) to ostatnie tak prestiżowe zawody cyklu, w których do zdobycia są punkty do rankingu olimpijskiego. Na tej postawie pewni występu w Tokio są już Bryl i Fijałek. Bardzo blisko dołączenia do nich są Kantor i Łosiak, którzy obecnie zajmują w 14. miejsce w tym zestawieniu. Przepustkę uzyska 15 czołowych par. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie