Fortuna 1 Liga: Wysokie zwycięstwo GKS Tychy i przełamanie Górnika Łęczna

GKS Tychy walczy o awans do ekstraklasy.

GKS Tychy nadal jest w grze o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Artura Derbina pokonali na wyjeździe Odrę Opolę aż 5:1. Po dziewięciu meczach bez zwycięstwa przełamał się Górnik Łęczna. "Zielono-Czarni" wygrali w Sosnowcu z Zagłębiem 1:0.

Wynik meczu w Opolu otworzył Sebastian Steblecki, który wykorzystał dośrodkowanie Macieja Mańki i strzałem głową pokonał Błażeja Sapielaka. Pięć minut później piłkę do własnej siatki skierował Bartosz Szeliga. Defensor GKS nieudanie przeciął zagranie ze skrzydła i futbolówka trafiła do bramki. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Kwadrans po zmianie stron Jakub Piątek celnie dobił uderzenie Bartosza Biela i po raz drugi w tym meczu tyszanie wyszli na prowadzenie. W 69. minucie swoje trafienie dołożył Biel i mieliśmy już 3:1. W 88. minucie do siatki trafił Kamil Kargulewicz, zaś wynik meczu w czwartej minucie doliczonego czasu ustalił Mańka.

Na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego GKS Tychy jest trzeci i traci dwa punkty do Bruk-Bet Termaliki i trzy do Radomiaka Radom.

Długo wyczekiwane zwycięstwo odniósł również Górnik Łęczna. Ekipa z Lubelszczyzny na wygraną czekała od dziewięciu ligowych spotkań. Przełamanie przyszło na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Gola na wagę zwycięstwa dla łęcznian zdobył Tomasz Midzierski.

Odra Opole - GKS Tychy 1:5 (1:1)

Bramki: Szeliga 41 (sam.) - Steblecki 36, Piątek 60, Biel 69, Kargulewicz 88, Mańka 90+4

Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)

Bramka: Midzierski 6