Euro 2020: Dejan Kulusevski ma koronawirusa! Wielkie osłabienie Szwecji przed meczem z Polską

Piłka nożna
Euro 2020: Dejan Kulusevski ma koronawirusa! Wielkie osłabienie Szwecji przed meczem z Polską
fot. PAP
Euro 2020: Dejan Kulusevski ma koronawirusa! Wielkie osłabienie Szwecji przed meczem z Polską

Pomocnik przygotowującej się do piłkarskich mistrzostw Europy reprezentacji Szwecji Dejan Kulusevski jest zakażony koronawirusem. Grupowy rywal Polski we wtorek rozpoczął zgrupowanie w Goeteborgu. Testy przeprowadzono zaraz po przyjeździe do ośrodka.

Podczas konferencji prasowej szwedzki dziennikarz Patrick Ekwall podał, że jeden z zawodników został zakażony koronawirusem. Teraz wiemy już, że chodziło o gracza Juventusu Dejana Kulusevskiego.

 

- Dejan został natychmiast odizolowany. Sytuacja jest trudna i nieprzewidywalna i teraz możemy mieć tylko nadzieję, że nie zaraził innych zawodników - powiedział lekarz ekipy Anders Valentin.

Zobacz także: Arkadiusz Milik skomentował wypadnięcie z kadry na Euro 2020. Emocjonalny wpis

 

- To bardzo trudna sytuacja dla niego i jego rodziny. Nie da się od tego uciec - powiedział selekcjoner Szwedów Janne Andersson.

W zeszłym tygodniu Kulusevski był badany pod kątem koronawirusa i otrzymał niejasny wynik. Po kolejnym teście odpowiedź była negatywna. W tym tygodniu jednak wynik był pozytywny.


To kolejny problem z koronawirusem w "polskiej grupy". Wcześniej Hiszpanie poinformowali, że zakażony został Sergio Busquets. Tym samym mecz towarzyski "La Furia Roja" z Litwą został anulowany, a w miejsce Hiszpanów wskoczyła... drużyna do lat 21. Ponadto, Luis Enrique zdecydował się na dowołanie kilku kolejnych zawodników.

Problemy są również w polskiej kadrze. W poniedziałek wieczorem dowiedzieliśmy się, że na Euro 2020 nie zagra Arkadiusz Milik.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze