Rasistowski incydent w meczu Ligi Narodów. Siatkarka zawieszona (WIDEO)

Siatkówka
Rasistowski incydent w meczu Ligi Narodów. Siatkarka zawieszona (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Serbska libero została zawieszona na dwa spotkania.

Niefortunne zakończenie sprawy Sanji Djurdjevic i uznanego za rasistowski gestu serbskiej siatkarki. 23-letnia libero została zawieszona na dwa spotkania.

Sytuacja zakończona zawieszeniem zawodniczki miała miejsce w trakcie meczu Serbia - Tajlandia. Po zdobyciu punktu przez Serbię, po błędzie tajlandzkiej reprezentacji, Djurdjevic wykonała gest "skośnych oczu" (z ang. "Slant Eye"), który jest uznawany za obraźliwy wobec mieszkańców Azji. Całą sytuację uchwyciły kamery, a w mediach społecznościowych rozpętała się prawdziwa burza.

 

Djurdjevic natychmiast przeprosiła zawodniczki z Tajlandii za swoje niefortunne zachowanie, a te nagrały z Serbką wspólny film, w którym tłumaczą zachowanie siatkarki.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Rasistowski incydent w trakcie Ligi Narodów. Serbska federacja tłumaczy się na Twitterze

 

To było jednak za mało, aby udobruchać Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). Decyzją organizacji Djurdjevic została zawieszona na dwa mecze. Ponadto serbska federacja została ukarana grzywną w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich. FIVB przekaże grzywnę na cele związane z przeciwdziałaniem zachowaniom dyskryminacyjnym.

 

"FIVB jest zaangażowana w promowanie zrozumienia, solidarności i jedności przeciwko wszelkim formom zachowań dyskryminacyjnych" - zaznaczono w oficjalnym komunikacie.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie