Tokio 2020: Australijska drużyna baseballu wycofała się z kwalifikacji

Inne
Tokio 2020: Australijska drużyna baseballu wycofała się z kwalifikacji
fot. PAP
Australijska drużyna baseballu wycofała się z kwalifikacji.

Australijska drużyna baseballu wycofała się z ostatniego turnieju kwalifikacyjnego, co oznacza, że nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Powodem decyzji jest przeniesienie kwalifikacji z Tajwanu do Meksyku. "To rozrywa nam serce" - napisano na stronie związku.

Początkowo turniej miał się rozpocząć 17 czerwca na Tajwanie, ale ze względu na znaczny wzrost zakażeń koronawirusem na tej azjatyckiej wyspie zdecydowano o przeniesieniu go do Meksyku. Zmieniono też datę na 22-26 czerwca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Znamy skład pierwszej reprezentacji siatkarskiej na igrzyska w Tokio

 

- Udział w kwalifikacjach w świecie pogrążonym pandemią zawsze wydawał nam się ryzykowny i wymagał specjalnych działań. Niestety, tak późna zmiana terminu oraz miejsca rozgrywania zawodów spowodowały, że ze względów logistyczno-zdrowotnych nie będziemy mogli w nich uczestniczyć. Nie jesteśmy bowiem w stanie zagwarantować w tak krótkim czasie bezpiecznego środowiska dla naszej drużyny - powiedział szef australijskiego związku Glenn Williams, który w 2004 roku wywalczył olimpijskie srebro.

 

Z turnieju już wcześniej wycofały się też reprezentacje Chin i Tajwanu.

 

Igrzyska olimpijskie zaplanowane są na 27 lipca - 8 sierpnia w Tokio, ale turniej baseballowy ma się odbyć w Fukushimie i Jokohamie.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie