PlusLiga: Marcin Waliński nowym przyjmującym Cuprum Lubin

Siatkówka
PlusLiga: Marcin Waliński nowym przyjmującym Cuprum Lubin
fot. Cyfrasport
Marcin Waliński zagra w Cuprum Lubin.

Marcin Waliński został nowym siatkarzem Cuprum Lubin. Jest to już trzeci przyjmujący w tej drużynie na kolejny sezon, obok Wojciecha Ferensa i Kamila Maruszczyka.

Marcin Waliński na boiskach PlusLigi spędził już dwanaście sezonów, grając w wielu klubach, m.in. Delekcie Bydgoszcz (2009–15), Indykpolu AZS Olsztyn (2015–16), MKS Będzin (2016–18) czy Aluron Virtu Warcie Zawiercie (2018–20). W minionym sezonie reprezentował barwy MKS Ślepsk Malow Suwałki, z którym awansował do fazy play-off i ostatecznie zakończył sezon na 7. pozycji w tabeli. Wywalczył łącznie 269 punktów i został trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie.

 

Zobacz także: Zadecydował złoty set! MKS Ślepsk Malow Suwałki siódmą drużyną PlusLigi

 

Waliński wziął udział w tegorocznej edycji turnieju plażowego Chwiałka Volley 2021, w którym wystąpił w konkursie mikstów. Razem ze swoją boiskową partnerką Pauliną Wiśniewską zajęli drugie miejsce. Nowy przyjmujący Miedziowych podkreśla, że uwielbia siatkówkę plażową.

 

Marcin Waliński mierzy 196 cm, a jego zasięg w ataku wynosi 340 centymetrów. O miejsce na parkiecie będzie walczył z Wojciechem Ferensem i Kamilem Maruszczykiem, czyli dwoma przyjmującymi, którzy pozostali na kolejny sezon w lubińskim klubie.

RM, Polsat Sport, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze