Liga Narodów: Słowenia - Rosja. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Słowenia to jak na razie jedyna drużyna, która potrafiła pokonać w tegorocznej Lidze Narodów Polskę. W piątek rywalami Słoweńców będą Rosjanie. "Sborna" nie nie zachwyca w Rimini i jest obecnie poza pierwszą czwórką. Relacja i wynik na żywo z meczu Słowenia - Rosja od godziny 12.00 na Polsatsport.pl.

Słowenia przegrała na inaugurację Ligi Narodów z Serbią. Później zanotowała cztery wygrane, tracąc tylko jednego seta, którego urwała Słoweńcom Polska. Trzy ostatnie mecze to porażka z Niemcami oraz zwycięstwa z Kanadą i Francją. Bardzo dobra gra daje Słowenii jak na razie czwartą pozycję w tabeli.

 

Rosja jest dopiero siódma. W ośmiu spotkaniach Rosjanie przegrywali trzykrotnie. Bolała zwłaszcza niespodziewana porażka z Japonią.

 

Zobacz także: PlusLiga. Tine Urnaut nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla

 

Liga Narodów siatkarzy jest organizowana przez FIVB od 2018 roku, jako kontynuacja rozgrywanej w latach 1990–2017 Ligi Światowej. Dwie dotychczas rozegrane edycje wygrała Rosja (2018, 2019). W 2020 roku impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Edycja 2021 odbywa się we włoskim mieście Rimini w "bezpiecznej bańce".

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Słowenia - Rosja od godziny 12.00 na Polsatsport.pl.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie