Rusza Otylia Swim Tour! Niezwykłe warsztaty pływackie dla dzieci w niedzielę w Rybniku

Inne
Rusza Otylia Swim Tour! Niezwykłe warsztaty pływackie dla dzieci w niedzielę w Rybniku
Fot. Informacja Prasowa
Otylia Jędrzejczak z dziećmi uczestniczącymi w projekcie

To będzie niezwykła przygoda dla dzieci z Rybnika i okolic. W niedzielę 13 czerwca Otylia Jędrzejczak wraz ze swoim sztabem przeprowadzi na obiektach Fundacji Elektrowni Rybnik zajęcia dla młodych adeptów pływania i ich rodziców.

Otylia Swim Tour to cykl warsztatów pływackich organizowanych w całym kraju.

 

– Cieszę się, że razem z Fundacją Elektrowni Rybnik organizujemy nasz tour. Jestem bardzo dumna, że możemy się spotkać, a przede wszystkim z tego, że dzieci i rodzice będą mogli skorzystać z wiedzy naszych wykwalifikowanych ekspertów. My dajemy płomyk, a oni będą z tego tworzyć ogień – mówi Otylia Jędrzejczak. Dzieci otrzymają bogate pakiety startowe, ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. Fundację Elektrowni Rybnik, AquaWave i CityMotors Gdańsk.

 

Warsztaty dla dzieci, podobnie jak w poprzednich latach w trakcie Otylia Swim Tour, poprowadzi dwunastu wykwalifikowanych trenerów pływania oraz przygotowania motorycznego, a dzieci będą trenować zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Rodzice z kolei – oczywiście jeśli pozwoli na to aktualna sytuacja epidemiczna – będą mieli okazję wysłuchać wykładów dietetyka i psychologa sportowego.

 

– PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna od lat angażuje się w sport i rozwój kultury fizycznej. Ważnym elementem działań o charakterze społecznym jest dla nas wsparcie inicjatyw lokalnych na terenie całego kraju, zwłaszcza promujących aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

 

Dodatkową atrakcją, obecną po raz pierwszy na basenie Fundacji Elektrowni Rybnik będą pływackie zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych.

– Jednym z celów Fundacji Elektrowni Rybnik jest promocja zdrowia i aktywnego stylu życia. Wydarzenie sportowe, które realizujemy – zachowując wszelkie obostrzenia i zasady bezpieczeństwa – z udziałem tak utytułowanej polskiej zawodniczki bezpośrednio wpisuje się w misję naszej Fundacji i na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem dla młodych miłośników pływania – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

 

Projekt Otylia Swim Tour jest finansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, współorganizatorem wydarzenia w Rybniku jest Fundacja Elektrowni Rybnik.

 

Misją Fundacji Elektrowni Rybnik jest wspieranie pozytywnych inicjatyw społecznych oraz społeczeństwa integracyjnego, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce i wziąć udział we wszystkich aspektach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Fundacja uczy świadomego korzystania z zasobów energetycznych ziemi, wyzwala energię do poszukiwania i tworzenia rozwiązań dla lepszej jakości życia wszystkich ludzi oraz wspiera rozwój lokalny.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie