Lekarz duńskiej kadry: Christian Eriksen rozmawiał z kolegami przed dotarciem do szpitala. Poprosił ich o dokończenie meczu

Piłka nożna
Lekarz duńskiej kadry: Christian Eriksen rozmawiał z kolegami przed dotarciem do szpitala. Poprosił ich o dokończenie meczu
fot. PAP/EPA
Lekarz duńskiej kadry piłkarskiej Morten Boesen potwierdził, że Christian Eriksen miał przeprowadzony masaż serca na murawie.

Lekarz duńskiej kadry piłkarskiej Morten Boesen potwierdził, że Christian Eriksen miał przeprowadzony masaż serca na murawie, ale odzyskał przytomność i rozmawiał jeszcze przed odwiezieniem go do szpitala. Piłkarz zasłabł w trakcie meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0:1).

- Zostaliśmy wezwani na murawę, kiedy Christian stracił przytomność. Leżał na boku, gdy przybiegliśmy. Oddychał i tętno było wyczuwalne. Ale sytuacja się szybko zmieniła i została natychmiast podjęta decyzja o reanimacji. Bardzo szybko dostaliśmy też pomoc od lekarza znajdującego się na stadionie i na szczęście Christian do nas wrócił. Rozmawiałem z Christianem jeszcze zanim został zabrany do szpitala - powiedział w trakcie pomeczowej konferencji prasowej Boesen.

 

ZOBACZ TAKŻE: Christian Eriksen przetransportowany do szpitala. Jego stan jest stabilny

 

29-letni Eriksen, najbardziej znany duński piłkarz ostatnich lat, zasłabł tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania Dania - Finlandia w Kopenhadze. Najpierw był długo reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala. Akcja powiodła się, piłkarz - jak wykazały badania - przeszedł zawał serca, ale odzyskał świadomość, jego stan jest stabilny, oddycha samodzielnie, rozmawiał nawet z kolegami z drużyny, których poprosił o dokończenie meczu.

 

Spotkanie zostało wznowione po prawie dwóch godzinach. Dania przegrała z Finlandią 0:1. W drugim spotkaniu tej grupy Belgia wygrała z Rosją 3:0. Euro potrwa do 11 lipca.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie