Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź zagra w finale o wejście do PKO BP Ekstraklasy!

ŁKS Łódź awansował do finału baraży o wejście do PKO BP Ekstraklasy.

ŁKS Łódź pokonał Arkę Gdynia 1:0 w półfinałowym meczu barażowym o wejście do PKO BP Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Pirulo. Łodzianie zagrają w finale z Górnikiem Łęczna, który wcześniej pokonał po rzutach karnych GKS Tychy.

Obie drużyny przystąpiły do spotkania z dużą energią, bowiem stawka była równie ogromna. Tylko zwycięzca tego pojedynku mógł liczyć na dalszą grę o awans do PKO BP Ekstraklasy i powrót do elity. Od pierwszych minut ze szturmem na bramkę przeciwnika ruszyli goście, ale to gdynianie mogli mieć pierwszą dogodną okazję, bowiem już przed upływem pierwszych piętnastu minut sygnalizowali arbitrowi dotknięcie piłki ręką przez zawodnika ŁKS we własnym polu karnym. Sędzia pozostał jednak niewzruszony wobec protestów Arki.

W pierwszej połowie były też chwile grozy. Przy interwencji ucierpiał Arkadiusz Malarz, ale golkiper ŁKS-u szybko wrócił do gry. Nie obejrzeliśmy za to bramek w tej partii, a arbiter doliczył tylko dwie minuty po czym zaprosił obie ekipy do szatni.

W pierwszej połowie przy piłce częściej był ŁKS, a zaraz na jej początku szansę z rzutu wolnego miał Maksymilian Rozwandowicz. Bramkarz Arki - Daniel Kajzer uratował jednak swój zespół od utraty gola.

Przełom przyszedł w 64. minucie. Na skraju pola karnego odnalazł się Pirulo, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce Arki. W Gdyni mieliśmy wynik 0:1.

Obie ekipy próbowały. Arka - wyrównać rezultat w tym spotkaniu, ŁKS - podwyższyć swoje prowadzenie i zachować spokój. Obu drużynom ta sztuka się nie udała, a sędzia doliczył jeszcze sześć minut do regulaminowego czasu gry. Gdynianie rozpaczliwie próbowali przedostać się pod bramkę Malarza, ale równie rozpaczliwą, a co ważniejsze dla łodzian, skuteczną obronę podjęli piłkarze ŁKS-u. Arbiter w końcu zakończył mecz, a goście mogli cieszyć się upragnionym awansem do finału baraży o wejście do PKO BP Ekstraklasy.

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)

Bramka: Pirulo 64

Arka Gdynia: Daniel Kajzer - Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Adam Danch - Fabian Hiszpański (90. Marcus Vinicius), Juliusz Letniowski, Adam Deja, Christian Aleman, Luis Valcarce (76. Artur Siemaszko) - Mateusz Żebrowski, Maciej Rosołek

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Kamil Dankowski (59. Maciej Wolski), Carlos Moros Gracia, Adam Marciniak, Adrian Klimczak (71. Maciej Dąbrowski) - Pirulo (85. Tomasz Nawotka), Antonio Dominguez (86. Jakub Tosik), Maksymilian Rozwandowicz (85. Oskar Koprowski), Michał Trąbka, Piotr Gryszkiewicz - Ricardinho