Liga Narodów siatkarek 2021: Wyniki meczów 13. kolejki

Reprezentacja Polski zagra z USA.

W piątek siatkarki reprezentacji Polski przegrały po równej walce z kadrą USA w meczu 13. kolejki Ligi Narodów siatkarek. Wcześniej m.in. Japonia wygrała z Dominikaną po pięciosetowym boju. Sprawdź wyniki spotkań 13. kolejki Ligi Narodów siatkarek.

W pierwszym spotkaniu 13. kolejki Niemki wygrały 3:0 z Serbią. Nieco dłuższy był drugi mecz, w którym Japonia zwyciężyła po pięciosetowym boju z Dominikaną. W trzecim spotkaniu nie było niespodzianki, a Belgijki pokonały Tajlandię 1:3. Tajki w tegorocznej edycji nie wygrały jeszcze ani razu.

Dwa kolejne mecze rozstrzygnęły się w trzech szybkich setach. Korea Południowa przegrała z Brazylią kolejno do 18, 23 i 18, a Chiny pokonały Rosję do 18, 23 i 16.

Już o godz. 18:00 reprezentacja Polski mierzyła się z niepokonanymi dotychczas siatkarkami USA. Polki dzielnie walczyły w dwóch pierwszych setach doprowadzając do gry na przewagi, ale ostatecznie uległy Amerykankom, podobnie jak inne drużyny w tej edycji. Nieco później swoje spotkanie rozpoczęły Kanada i Włochy, a w ostatnim meczu Turcja zagra z Holandią.