Polska - Hiszpania. Jerzy Engel: W naszym zespole drzemie duży potencjał

Piłka nożna
Polska - Hiszpania. Jerzy Engel: W naszym zespole drzemie duży potencjał
fot. PAP
Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski.

- W naszym zespole drzemie duży potencjał. Trzeba go jednak umiejętnie wydobyć - stwierdził po meczu reprezentacji Polski z Hiszpanią (1:1) były selekcjoner polskiej kadry Jerzy Engel.

Dariusz Dziekanowski, były reprezentant Polski i ekspert Polsatu Sport stwierdził, że w polskiej reprezentacji było widać zaangażowanie i chęć ofensywnej gry.

 

- Każdy z zawodników miał ciąg na bramkę. Nie było gry do tyłu. Każda akcja, gdzie ktoś miał miejsce, szedł do przodu, a wraz z nim inni piłkarze. Była wiara w to, że możemy wykorzystać sytuację - zauważył Dziekanowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska zatrzymała Hiszpanię! Biało-Czerwoni wciąż w grze 

 

Engel dodał natomiast, że drużyna Paulo Sousy posiada spory potencjał, a kluczowe jest umiejętne wykorzystanie poszczególnych zawodników.

 

- W naszym zespole drzemie duży potencjał. Trzeba go jednak umiejętnie wydobyć. Tak, jak miało to miejsce z Hiszpanami. W pierwszym meczu nie uruchomiliśmy tego potencjału, dodatkowo zespół nie miał szczęścia. Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka "zawaliła" spotkanie. Punkt z Hiszpanią pokazuje, że mamy duży potencjał - dodał Engel.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie