Euro 2020: Finlandia - Belgia. Wygrana Belgów w ostatnim meczu fazy grupowaj

Romelo Lukaku z kolejnym golem.

Reprezentacja Belgii pokonała Finlandię w swoim ostatnim meczu fazy grupowej Euro 2020. "Czerwone Diabły" triumfowały 2:0, dzięki czemu wygrały grupę B.

Od początku przewagę mieli Belgowie, którzy starali się otworzyć wynik meczu. Nie udało im się to jednak w pierwszej połowie. Swoich szans szukali między innymi Romelu Lukaku czy Jeremy Doku, ale albo uderzali niecelnie, albo świetnie w bramce spisywał się golkiper reprezentacji Finlandii, Lukas Hradecky.

Po przerwie obraz gry nieco się zmienił i do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Finlandii. W 65. minucie pierwszego gola w meczu strzelił jednak Lukaku. Na szczęście dla gospodarzy - napastnik Interu Mediolan znajdował się na minimalnym spalonym.

Co nie udało się Lukaku, wyszło... Hradecky'emu. Głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzelił Thomas Vermaelen, piłka odbiła się obramowania bramki, a następnie Hradecky'ego, po czym wpadła do siatki. Na kwadrans przed końcem faworyci wyszli więc na prowadzenie, które podwyższyli kilka minut później. Tym razem Lukaku strzelił celnie i nie było dyskusji na temat tego, czy gol jest prawidłowy.

Jak się okazało, trafienie Lukaku na 2:0 było ostatnim w tym meczu. Belgowie wygrali więc wszystkie spotkania w fazie grupowej i zakończyli zmagania na pierwszym miejscu w tabeli.

Finlandia - Belgia 0:2 (0:0)
Bramki: Hradecky 74 (gol samobójczy), Lukaku 81

Finlandia: Lukas Hradecky - Jukka Raitala, Joona Toivio, Paulus Arajuuri, Daniel O Shaughnessy, Jere Uronen (70. Nikolai Alho) - Robin Lod (90+2. Marcus Forss), Tim Sparv (59. Rasmus Schuller), Glen Kamara - Joel Pohjanpalo (70. Joni Kauko), Teemu Pukki (90+2. Fredrik Jensen)

Belgia: Thibaut Courtois - Dedryck Boyata, Jason Denayer, Thomas Vermaelen - Leandro Trossard (76. Thomas Meunier), Kevin De Bruyne (90+1. Hans Vanaken), Axel Witsel, Nacer Chadli - Jeremy Doku (76. Michy Batshuayi), Romelu Lukaku (84. Christian Benteke), Eden Hazard