Beach soccer: Piękny mecz Polski z Hiszpanią. Mundial jednak nie dla nas

Polacy nie zagrają w tegorocznych mistrzostwach świata w beach soccerze

Reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej nie zdołała awansować do finałów mistrzostw świata, które odbędą się w Rosji. Po poniedziałkowej porażce 2:8 z piętnastą w światowym rankingu Białorusią, we wtorek nasi zawodnicy stoczyli piękny bój z piątą w tej klasyfikacji Hiszpanią. Polacy długo prowadzili, ale rywale doprowadzili do dogrywki, a w niej strzelili zwycięskiego gola. Ta porażka oznacza, że naszej reprezentacji pozostała walka o trzecie miejsce w grupie, które awansu nie daje.

Po przegranym meczu z Białorusią sytuacja Polaków była jasna i trudna. By zachować szanse na wyjazd na mundial w Rosji, w drugim występie w w portugalskim Nazare musieli wygrać z bardzo silną Hiszpanią. Do pracy zabrali się bardzo szybko, już w 24. sekundzie Eryk Becker pokonał Francisca Jesusa Donę i Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie.

W dziewiątej minucie Hiszpanie wyrównali, ale natychmiast po wznowieniu gry Krystian Klawikowski dał Polsce ponowne prowadzenie. Zaledwie 30 sekund na 3:1 podwyższył je Sebastian Papiernik.

Rywale długo nie mogli zaleźć sposobu na piłkarzy trenera Tomasza Wydmuszka, którzy w drugiej tercji prowadzili już 4:1. Kolejnego gola strzelił Jakub Jesionowski, Hiszpanie jednak wciąż wierzyli, że ich czas nadejdzie. Javi Torres i Chiky pokonali Patryka Sobczaka, ale bramkę zdobył też Mateusz Wardziński i po dwóch częściach gry Polska prowadził 5:3.

Początek ostatniej tercji też należał do Biało-Czerwonych. W 22. minucie było już 6:3 po rzucie wolnym wykonanym przez Karima Madaniego. Pachniało sensacją, bo piąta w światowym rankingu drużyna przegrywała z ekipą zajmującą w nim miejsce trzydzieste.

Hiszpanie pokazali jednak wielka klasę. W 29. minucie doprowadzili do remisu 6:6. Po czerwonej kartce dla Jose Cintasa Polacy przez ponad półtorej minuty Polacy grali z przewagą jednego zawodnika, ale wynik się nie zmienił. W dogrywce strzelił Llorenc Enzo Gomez, to dało Hiszpanom dwa punkty i awans do ćwierćfinału. Jest w nim także Białoruś, która we wtorek pokonała 9:2 Norwegię.

W środę Polacy zagrają z Norwegią tylko o trzecie miejsce w grupie. Wyjazd do Nazare nie jest jednak nieudany. Cztery dni przed startem eliminacji MŚ nasza reprezentacja wygrała mecz z Francją, co dało jej awans do finałowego turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera. Są w najlepszej ósemce tych rozgrywek, a poprzednio taki sukces osiągnęli w 2017 roku.