Euro 2020: Chorwacja - Szkocja. Piękne bramki i awans Chorwatów

Chorwacja pokonała Szkocję 3:1 w meczu trzeciej kolejki grupy D na Euro 2020.

Chorwacja pokonała Szkocję 3:1 w meczu trzeciej kolejki grupy D na Euro 2020. Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu fazy grupowej dało Chorwatom awans z drugiego miejsca, z kolei dla Szkotów był to pożegnalny mecz na tym turnieju.

Obie drużyny rozpoczęły odważnie, ale to Chorwaci jako pierwsi zdobyli bramkę w 17. minucie. Ivan Perisić zgrał piłkę do niepilnowanego Nikoli Vlasicia. Ten nie zawahał się i uderzył po ziemi tuż obok lewego słupka. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Było 1:0 dla Chorwatów.

Jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieli Szkoci. Wyspiarze robili wiele, by doprowadzić do wyrównania, a w końcu im się to udało. W 42. minucie Callum McGregor przejął piłkę wybitą przed obrońców i pokonał bramkarza strzałem zza pola karnego.

W 62. minucie swój kunszt pokazał Luka Modrić. Pomocnik Realu Madryt dostał dobre podanie przed polem karnym i uderzył zewnętrzną krawędzią stopą z pierwszej piłki. Futbolówka wpadła do bramki Szkotów tuż przy lewym słupku. Mieliśmy wynik 2:1 dla Chorwacji.

Chorwacja prowadziła 2:1, jednak nie rezygnowała z podwyższenia prowadzenia. Kiedy na zegarze wybiła 77. minuta, Modrić dośrodkował z rzutu rożnego. Perisić kapitalnie złożył się do uderzenia głową i pokonał bramkarza. Wynik 3:1 oznaczał coraz trudniejszą sytuację Szkotów.

Szkoci próbowali, ale na stadionie w Glasgow wciąż lepsi byli Chorwaci. Sędzia doliczył jeszcze cztery minuty do regulaminowego czasu gry, po czym zakończył spotkanie.

Wynik 3:1 dał Chorwacji awans z drugiego miejsca w grupie D. Z tej samej grupy z pierwszego miejsca awansowali Anglicy, z kolei z trzeciej lokaty wyszli Czesi.

Chorwacja - Szkocja 3:1 (1:1)

Bramki: Vlasic 17, Modric 62, Perisic 77 - McGregor 42

Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Juranovic, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Josko Gvardiol (71. Borna Barisic) - Ivan Perisic (81. Ante Rebic), Mateo Kovacic, Luka Modric, Marcelo Brozovic, Nikola Vlasic (76. Luka Ivanusec) - Bruno Petkovic (70. Andrej Kramaric)

Szkocja: David Marshall - Stephen O'Donnell (84. Nathan Patterson), Scott McTominay, Grant Hanley (33. Scott McKenna), Kieran Tierney, Andy Robertson - Stuart Armstrong (70. Ryan Fraser), John McGinn, Callum McGregor - Lyndon Dykes, Che Adams (84. Kevin Nisbet)