Muzaj i Bednorz wyglądali tak, jakby dostali bardzo złą wiadomość... Oceny za mecz z Iranem

Siatkówka
Muzaj i Bednorz wyglądali tak, jakby dostali bardzo złą wiadomość... Oceny za mecz z Iranem
fot. Cyfrasport
Bartosz Bednorz i Maciej Muzaj słabo zaprezentowali się w meczu z Iranem. Aleksander Śliwka był najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Polacy pokonali Iran 3:0 w spotkaniu 14. kolejki fazy zasadniczej turnieju Ligi Narodów we włoskim Rimini. To dwunaste zwycięstwo polskich siatkarzy, którzy zapewnili sobie awans do Final Four. Komentatorzy Polsatu Sport Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga wystawili reprezentantom noty za to spotkanie.

Mimo zdecydowanego zwycięstwa, komentatorzy mieli wiele krytycznych uwag dotyczących gry Polaków. Najniżej ocenili dyspozycję Macieja Muzaja i Bartosza Bednorza, którzy otrzymali "jedynki".

 

– Muzaj i Bednorz wyglądali tak, jakby dostali przed meczem jakąś bardzo złą wiadomość i nagle zapomnieli, jak się gra – powiedział Tomasz Swędrowski.

 

Zdaniem ekspertów, żaden z siatkarzy nie zasłużył na notę wyższą niż "cztery". Takie oceny otrzymali przyjmujący Aleksander Śliwka, środkowy Jakub Kochanowski oraz atakujący Łukasz Kaczmarek; na "cztery z minusem" zaprezentowali się natomiast libero Damian Wojtaszek i środkowy Piotr Nowakowski.

 

– Co do Śliwki nie mam żadnych wątpliwości, to był MVP tego meczu. On od początku do końca był sobą, a w tym spotkaniu bycie sobą było dla niektórych wielką sztuką. Tu bez względu na przeciwnika trzeba było pokazać swoją standardową grę. Nic ponad przeciętną. Olek nie grał przez pięć meczów, podobnie jak Bartosz Bednorz. To długa przerwa, więc nie oczekiwałem fajerwerków, ale liczyłem, że tej klasy zawodnicy będą umieli poprawić swoją grę w trakcie meczu. Śliwka wyciągał wnioski ze swoich błędów, a Bednorz niestety pogrążał się z każdą akcją i tracił głowę – zaznaczył Wojciech Drzyzga.

 

Noty dla polskich siatkarzy za mecz VNL 2021 z Iranem (skala 1–6):

 

Grzegorz Łomacz – 3
Maciej Muzaj – 1
Łukasz Kaczmarek – 4
Bartosz Bednorz – 1
Aleksander Śliwka – 4
Piotr Nowakowski – 4–
Jakub Kochanowski – 4
Damian Wojtaszek – 4–

 

Uzasadnienie ocen za mecz z Iranem w załączonym materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie