"Nie wstyd wam wychodzić na boisko?" Słynny siatkarski trener zbeształ zawodników (WIDEO)

Siatkówka
"Nie wstyd wam wychodzić na boisko?" Słynny siatkarski trener zbeształ zawodników (WIDEO)
fot. Cyfrasport

Władimir Alekno to siatkarski szkoleniowiec, który nie raz zasłynął już z ciętego języka. Podczas meczu Ligi Narodów w Rimini ostrą reprymendą próbował zmobilizować do walki swych podopiecznych z reprezentacji Iranu.

Iran przed meczem nie miał już szans na awans, Polacy byli jedną nogą w Final Four – punkt dawał grę w półfinałach. Obie drużyny zmierzą się za miesiąc w swym pierwszym spotkaniu fazy grupowej igrzysk olimpijskich. W tej sytuacji trenerzy obu ekip nie posłali w bój pierwszych składów.

 

Zobacz także: Dwie jedynki! Noty dla polskich siatkarzy za mecz z Iranem

 

Mecz Polski z Iranem nie był porywającym widowiskiem. Rezerwowi siatkarze reprezentacji Iranu tylko chwilami byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z mistrzami świata. Przy stanie 0:2 w setach i 0:6 w trzeciej partii trener nie wytrzymał.

 

– Wasi rodzice, przyjaciele, dzieci na was patrzą. Nie wstyd wam wychodzić na boisko? – grzmiał Alekno.

 

Jego reprymenda niewiele jednak pomogła, bo siatkarze reprezentacji Polski pewnie wygrali tę konfrontację 3:0 (25:20, 25:20, 25:16) i zagwarantowali sobie miejsce w Final Four.

 

– To są lekcje. Nawet nie wykłady, ale lekcje w szkole podstawowej. Ale trener Alekno poświęcił ten mecz na takie lekcje. Dwóch doświadczonych zawodników pojawiało się na krótkich zmianach, ale testowani są tu głównie ci, którzy nie mieli na tym turnieju wielu okazji do grania – powiedział komentujący to spotkanie Tomasz Swędrowski.

Władimir Alekno ostro do swoich siatkarzy. "Czy wam nie wstyd?!":

 

Trener Władimir Alekno znany jest z tego, że nie przebiera w słowach. W swych wypowiedziach nie oszczędza również swoich siatkarzy. Kilka lat temu podczas Klubowych Mistrzostw Świata skrytykował Matthew Andersona za brak skuteczności.

 

– Nic nie funkcjonuje. Nie pomagają Maksimowi Michajłowowi. Bednorz gra obrzydliwie. Nie wiem, co się z nim stało. Myślę, że potrzeba więcej mojej pracy z nim, bo z takim zawodnikiem niczego nie wygramy – to z kolei słowa Alekno, które kilka miesięcy temu zszokowały kibiców. Szkoleniowiec w styczniu ostro skrytykował grę polskiego przyjmującego po ligowym meczu z Dinamo Moskwa.

 

Czy metody rosyjskiego trenera przyniosą efekty w Iranie? Przekonamy się o tym podczas turnieju siatkarzy na igrzyskach w Tokio.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie