Tomasz Hajto: Czy to był moment na zmianę selekcjonera? W listopadzie znał kilku polskich piłkarzy

Piłka nożna
Tomasz Hajto: Czy to był moment na zmianę selekcjonera? W listopadzie znał kilku polskich piłkarzy
fot. PAP
Paulo Sousa

Reprezentacja Polski pożegnała się z Euro 2020 po fazie grupowej, dlatego Paulo Sousa znalazł się na cenzurowanym. Tematu selekcjonera nie zabrakło w Cafe Euro.

Kibice reprezentacji Polski nie tak wyobrażali sobie mistrzostwa Europy. Wszyscy liczyli, że Robert Lewandowski i spółka co najmniej wyjdą z grupy. Tymczasem skończyło się na trzech meczach fazy grupowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek skomentował odpadnięcie Polski z Euro 2020

 

- Czy styczeń to był moment na zmianę selekcjonera? (...) To było takie wróżenie z fusów, czy on sobie da radę z reprezentacją. Gdyby ktoś zadzwonił do niego w listopadzie i poprosił, by wymienił pięciu polskich piłkarzy, to wymieniłby Lewandowskiego i trzech zawodników z Włoch. Już nie mówię, że znałby Jóźwiaka, Płachetę, Świerczoka i innych... To też ma wpływ na dobór trenera do reprezentacji. Jako prezes, zadając pierwsze pytanie, zapytałbym go o dziesięciu polskich piłkarzy, jeśli chce być naszym selekcjonerem - zauważył Tomasz Hajto.

Tomasz Hajto o Paulo Sousie:

 

Sousa zastąpił Jerzego Brzęczka w styczniu 2021 roku. Do tej pory poprowadził kadrę w ośmiu meczach. Jego bilans to jedno zwycięstwo, cztery remisy i trzy porażki.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie