Fabio Quartararo najlepszy w Grand Prix Holandii

Moto
Fabio Quartararo najlepszy w Grand Prix Holandii.

Francuz Fabio Quartararo (Yamaha) wygrał dziewiątą rundę motocyklowych mistrzostw świata - Grand Prix Holandii na torze w Assen i umocnił się na pozycji lidera cyklu. To jego czwarte zwycięstwo w karierze w królewskiej klasie MotoGP.

Drugie miejsce zajął Hiszpan Maverick Vinales (Yamaha) - strata 2,757 s, a trzeci był broniący tytułu Hiszpan Joan Mir (Suzuki) wolniejszy o 5,760 s.

Quartararo startował do wyścigu z drugiego pola, po pięciu okrążeniach objął prowadzenie i utrzymał je do mety.

Na siódmej pozycji wyścig ukończył sześciokrotny mistrz świata w najbardziej prestiżowej motocyklowej klasie MotoGP Hiszpan Marc Marquez (Honda). Marquez, który wygrał poprzednią rundę mistrzostw świata - GP Niemiec na torze Sachsenring, tym razem ruszał z 20. pola startowego i zdołał wyprzedzić trzynastu rywali.

W klasie Moto2 triumfował Hiszpan Raul Fernandez (Kalex). Lider klasyfikacji generalnej klasy Australijczyk Remy Gardner był drugi.

W Moto3 zwyciężył Włoch Dennis Foggia (Honda). Liderem cyklu jest Hiszpan Pedro Acosta (KTM), który był czwarty.