Copa America: Ekwador i Peru w ćwierćfinale

Ekwador i Peru w ćwierćfinale piłkarskiego turnieju Copa America.

Ekwador i Peru uzupełniły w niedzielę grono ćwierćfinalistów piłkarskiego turnieju Copa America. Ekwador zremisował 1:1 z broniącą tytułu i będącą gospodarzem Brazylią, a Peru pokonało 1:0 Wenezuelę.

Po trzech wcześniejszych zwycięstwach Brazylia była już pewna nie tylko awansu do ćwierćfinału, ale również pierwszego miejsca w grupie B. Z tego powodu w meczu z Ekwadorem w jej składzie zabrakło największych gwiazd - m.in. Neymara i Gabriela Jesusa.

Osłabieni "Canarinhos" objęli prowadzenie w 37. minucie za sprawą Edera Militao. W 53. wyrównał Angel Mena.

Peru wygraną dał natomiast gol Andre Carrillo z 48. minuty. Tym samym Wenezuelczycy pożegnali się z turniejem.

Z grupy B już wcześniej pewna awansu była Kolumbia, która tego dnia nie grała.

W poniedziałek odbędą się ostatnie spotkania w grupie A. Awansowały z niej: Argentyna, Paragwaj, Chile i Urugwaj. Najbliższe mecze mogą jedynie spowodować zmianę kolejności w tabeli i tym samym kształt par 1/4 finału.

Finał odbędzie się 10 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro.