Euro 2020: Chorwacja - Hiszpania 1:3. Gol Ferrana Torresa

Ferran Torres strzela gola na 3:1 w meczu z Chorwacją.

W 76. minucie meczu 1/8 finału Euro 2010 z Chorwacją w Kopenhadze Hiszpania strzeliła gola na 3:1. Bramkę w sytuacji sam na sam z Dominikiem Livakoviciem zdobył 21-letni napastnik Manchesteru City Ferran Torres.

W 72. minucie po strzale Alvaro Moraty z odległości jednego metra piłka zatrzepotała w siatce chorwackiej bramki, ale hiszpański napastnik od razu zdawał sobie sprawę z tego, że był na pozycji spalonej. Bramka nie została uznana. Cztery minuty później Hiszpanie strzelili już prawidłowego gola na 3:1. Ferran Torres wbiegł w pole karne, doszedł do piłki, zagrywanej przez Pau Torresa i w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w bramce Dominika Livakovicia.

Euro 2020 to najważniejsza piłkarska impreza tego roku. Turniej z udziałem 24 drużyn jest rozgrywany od 11 czerwca do 11 lipca w jedenastu miastach: Rzymie, Baku, Kopenhadze, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Amsterdamie, Glasgow, Sewilli, Budapeszcie, Monachium i Londynie. Reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Paulo Sousę, udział w turnieju zakończyła na fazie grupowej.