Wimbledon: Novak Djoković - Jack Draper. Relacja i wynik na żywo

Tenis

"Łymbledon" czas zacząć! W jednym z poniedziałkowych meczów pierwszej rundy tego najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego na świecie Novak Djoković zmierzy się z Jackiem Draperem. Czy nastoletni Brytyjczyk sprawi gigantyczną sensację? Relacja i wynik na żywo.

Jeżeli mielibyśmy definiować pojęcie konfrontacji Dawida z Goliatem, wówczas idealnym przykładem byłby ten pojedynek. Oczywiście ciężko przewidywać, aby w tym przypadku brytyjski Dawid okazał się lepszy od serbskiego Goliata, ale w sporcie - a zwłaszcza w tenisie wszystko jest możliwe.

 

Byłaby to gigantyczna sensacja - chociaż nie. Wypadałoby napisać inaczej - byłaby to GIGANTYCZNA sensacja, gdyby zaledwie 19-letni Draper wyeliminował jedną z trzech największych gwiazd współczesnego tenisa w męskim wydaniu. Djoković wespół z Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem wyznaczają bowiem trendy i są wzorem do naśladowania.

 

Zobacz także: Kto wygra Wimbledon? Na pewno nie oni! Wielcy nieobecni turnieju

 

Utytułowany zawodnik rodem z Bałkanów świętował niedawno triumf podczas French Open, a teraz ma chrapkę na triumf w Wimbledonie. Swój marsz zamierza rozpocząć od starcia z nastolatkiem, dla którego sam udział w tym turnieju i gra przed własną publicznością jest już olbrzymim wydarzeniem, a co dopiero konfrontacja z kimś takim jak "Nole".

 

Obu zawodników dzieli dosłownie wszystko - wiek, sukcesy, pozycja w rankingu. Draper to 253. rakieta świata. Zmierzy się z liderem i turniejową "jedynką". Samo nawiązanie walki i urwanie pojedynczych gemów będzie już sukcesem Brytyjczyka. Dla samego kontrastu warto śledzić ten pojedynek - profesora z uczniem.

 

Na koniec ciekawostka. Ojciec Jacka, Roger Daper - były szef Brytyjskiego Związku Tenisowego próbował w 2006 roku nakłonić Djokovicia do uzyskania... brytyjskiego obywatelstwa. Możemy sobie jedynie wyobrazić reakcję "Nole" na tę propozycję...

 

 

Relacja i wynik na żywo meczu Djoković - Draper o godz. 14:30 na Polsatsport.pl. (Uwaga! Mecz może rozpocząć się z opóźnieniem z powodu warunków atmosferycznych).

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie