Euro 2020: Anglia - Niemcy na żywo. Relacja i wynik live online

Wtorkowy mecz 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy Anglia - Niemcy na Wembley może być jednym z ciekawszych wydarzeń turnieju. Anglicy jeszcze nigdy w historii ME po wyjściu z grupy nie wygrali w fazie pucharowej w ciągu 90 minut, a rzuty karne raczej też nie były ich atutem. Kto wygra spotkanie rozgrywane w Londynie? Relacja i wynik na żywo z meczu Anglia - Niemcy od godziny 18:00 na Polsatsport.pl.

Anglicy okazali się najlepsi w grupie D z siedmioma punktami i bilansem goli 2-0. Pokonali Chorwację 1:0, zremisowali po pasjonującym meczu ze Szkocją 0:0 i wygrali z Czechami 1:0.

Niemcy trafili w turnieju do "grupy śmierci" i wyszli z drugiego miejsca. Najpierw ulegli Francji 0:1, następnie pokonali Portugalię 4:2 i zremisowali z Węgrami 2:2. W ostatnim z tych meczów do końca walczyli o awans, wyrównującą bramkę zdobył dopiero w 84. minucie Leon Goretzka.

Wszystkie mecze grupy F podopieczni Joachima Loewa grali w Monachium, więc teraz czeka ich pierwsze wyjazdowe spotkanie w turnieju.

Źródła bardzo różnią się w liczbie dotychczasowych potyczek Anglii i Niemiec. Na stronie UEFA jest bilans, z którego wynika, że to będzie ich 33. konfrontacja, a oba zespoły wygrały dotychczas po 13 razy (sześć remisów).

Joachim Loew, który po turnieju żegna się z reprezentacją Niemiec, prowadził drużynę narodową już w 197 meczach. Wygrał 124, zremisował 40 i przegrał 33.

Niemcy mogą pocieszać się tym, że okazali się lepsi od Anglii w trzech ostatnich potyczkach na wielkich imprezach - w mistrzostwach świata 1990, na Euro 1996 i w MŚ 2010, z czego w dwóch pierwszych po rzutach karnych w półfinale.

Co ciekawe, Anglicy jeszcze nigdy w historii mistrzostw Europy nie wygrali w fazie pucharowej meczu w ciągu 90 minut. Cztery razy ich spotkania w tej części turnieju kończyły się rzutami karnymi, z czego zwyciężyli zaledwie raz - z Hiszpanią w ćwierćfinale na Wembley w 1996 roku.

Relacja i wynik na żywo z meczu Anglia - Niemcy od godziny 18:00 na Polsatsport.pl.