PlusLiga: Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn będą grać w Iławie

Siatkówka
PlusLiga: Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn będą grać w Iławie
fot. Indykpol AZS Olsztyn
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w przyszłym sezonie mecze domowe zagrają w Iławie.

Klub Indykpol AZS Olsztyn potwierdził, że przez najbliższe dwa sezony swe domowe spotkania będzie rozgrywać w Iławie. Przyczyną zmiany miejsca jest modernizacja olsztyńskiej Hali Urania.

Siatkarze AZS Olsztyn od roku 1983 rozgrywali swoje spotkania w Hali Urania. W tym czasie zdobyli: dwukrotnie mistrzostwo Polski (w sumie AZS ma na swoim koncie pięć złotych medali), czterokrotnie wicemistrzostwo Polski (w sumie jest ich aż osiem) oraz sześciokrotnie brązowy medal MP (z dziewięciu zdobytych w całej historii klubu). Hala Urania w niezmienionym kształcie przetrwała ponad 40 lat. 26 marca swój ostatni mecz rozegrali w niej siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Przez najbliższe dwa lata olsztyńską "staruszkę" czeka zasłużony remont.

 

Zobacz także: Gorące pożegnanie z najzimniejszym obiektem PlusLigi! Hala Urania przechodzi do historii

 

Ze względu na modernizację obiektu, Indykpol AZS najbliższe dwa sezony spędzi poza Olsztynem. Klub oficjalnie potwierdził, że od października będzie grał w Iławie! Domowe spotkania siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, będą rozgrywane w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Niepodległości 11B.

 

– Pierwszym z powodów wyboru hali w Iławie to wymogi, które stawia przed nami PlusLiga. Obiekt posiada odpowiednią wysokość, oświetlenie czy liczbę miejsc na trybunach. Druga sprawa to nasza wieloletnia współpraca. Co roku w Iławie rozgrywamy spotkania czy turnieje towarzyskie, z których byliśmy bardzo zadowoleni. Z tego miejsca chciałbym podziękować władzom Miasta Iławy za przyjęcie naszej drużyny oraz Panu Wojciechowi Żmudzińskiemu, Dyrektorowi Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji za perfekcyjne warunki organizacji spotkań towarzyskich. Mam również nadzieję, że odległość nie będzie stanowiła problemu dla kibiców w Olsztynie, a sympatycy z okolicznych miejscowości również będą wspierać siatkarzy Indykpolu AZS w Iławie. Jesteśmy przygotowani, aby przez najbliższe dwa lata, domowe spotkania rozgrywać w Iławie – wyjaśnił Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. Tomasz Jankowski.

Jak będą zatem wyglądały treningi olsztyńskiego zespołu?

 

 

– Zastanawialiśmy się nad "przeniesieniem" biura do Iławy, a zawodnicy mieszkaliby w tym pięknym mieście. Po wielu dyskusjach stwierdziliśmy, że będziemy trenować na obiektach własnych w Olsztynie. Dzień przed domowym spotkaniem, drużyna wyjedzie do Iławy, aby odbyć dwa treningi. Jeśli trener Marco Bonitta chciałby przeprowadzić dodatkowe zajęcia w środku tygodnia, również będziemy na to gotowi – dodał Tomasz Jankowski.

 

Nowy sezon PlusLigi wystartuje na początku października. Indykpol AZS będzie gospodarzem pierwszego spotkania – rywalem będzie Asseco Resovia.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie