Wimbledon: Kubot i Melo z pewnym awansem do kolejnej rundy

Kubot i Melo z pewnym awansem do kolejnej rundy.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do 1/16 finału turnieju Wimbledon, jeśli chodzi o zmagania w deblu. Polak i Brazylijczyk pokonali w piątek holenderską parę Arends/Middelkoop 6:2, 6:4.

W pierwszym secie doświadczony duet polsko-brazylijski triumfował 6:2. Kubot i Melo przełamali serwisy rywali w gemach na 2:1 i 5:2, utrzymując swoje podania i wygrywając 6:2.

W drugim secie debel Arends/Middelkoop postawił się faworytom nieco bardziej, wygrywając cztery gemy. Kluczowe okazało się przełamanie w gemie na 4:3. Kubot i Melo mieli piłki meczowe przy stanie 5:3, ale ostatecznie rywale utrzymali podanie. Co nie udało się przy podaniu Holendrów, wyszło przy serwisie Kubota i ostatecznie polsko-brazylijski duet wygrał 6:4, triumfując w całym meczu 2:0 w setach.

W kolejnej fazie rywalami pary Kubot/Melo będzie lepszy z meczu Glasspool/Heliovaara - Gray/McHugh.

Kubot/Melo - Arends/Middelkoop 6:2, 6:4

Transmisje meczów Wimbledonu na sportowych antenach Polsatu, Ipla TV i Polsatsport.pl.