Wimbledon: Awans Rogera Federera do 1/8 finału

Roger Federer awansował do 1/8 finału Wimbledonu.

Roger Federer pokonał brytyjskiego tenisistę Camerona Norrie 6:4, 6:4, 5:7, 6:4 i awansował do 1/8 finału (4. rundy) wielkoszlemowego Wimbledonu. Słynny Szwajcar walczy o dziewiąty triumf na londyńskiej trawie i poprawę własnego rekordu.

O ćwierćfinał blisko 40-letni zawodnik z Bazylei, w tym roku rozstawiony z numerem szóstym, zmierzy się z Włochem Lorenzo Sonego (23).

W dwóch pierwszych setach z 34. w światowym rankingu Norriem Federer kontrolował sytuację, a po jednym przełamaniu podania rywala wystarczyło mu, by objąć prowadzenie 2:0. W trzeciej partii sukces Brytyjczyk zawdzięcza wygraniu gema serwisowego Szwajcara tuż przed ewentualnym tie-breakiem. W czwartej odsłonie Federer wyszedł na 3:2, ale po chwili po raz drugi w meczu stracił podanie. Później przełamał rywala na 5:4 i po chwili przypieczętował triumf w trwającym dwie godziny i 36 minut pojedynku.

Federer po raz 69. w karierze awansował do 1/8 finału imprezy wielkoszlemowej i jest pod tym względem rekordzistą.

Tenisista z Bazylei ma w dorobku 20 tytułów wielkoszlemowych. On i Rafael Nadal są rekordzistami wszech czasów w męskim singlu. Hiszpan zrezygnował z występu w Londynie.

Federer, który w ubiegłym roku przeszedł dwie operacje kolana, nie ukrywa, że Wimbledon jest jego głównym celem w tym sezonie. Wycofał się niedawno w trakcie wielkoszlemowego French Open. Startem w Paryżu wrócił do wielkoszlemowej rywalizacji po 16 miesiącach przerwy. W czwartek okazało się, że jest także na liście tenisistów planujących występ w turnieju olimpijskim w Tokio.