Memoriał Wagnera 2021: Azerbejdżan zastąpi Tunezję

Siatkówka
Memoriał Wagnera 2021: Azerbejdżan zastąpi Tunezję
Fot. Memoriał Wagnera
W XVIII Memoriale zagrają reprezentacje Polski, Azerbejdżanu, Norwegii oraz Egiptu.

Z powodu wykrycia przypadków zakażenia koronawirusem reprezentacja Tunezji była zmuszona odwołać swój przyjazd na XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W jej miejsce w turnieju wystąpi kadra Azerbejdżanu. Siatkarskie zawody będą ostatnim sprawdzianem Polaków przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Szykujący się do zbliżających się igrzysk olimpijskich Tunezyjczycy poinformowali szefów Fundacji Huberta Jerzego Wagnera o kłopotach związanych z wykrytymi przypadkami koronawirusa – wspólnie podjęto decyzję o wycofaniu mistrzów Afryki z tegorocznego Memoriału.

 

– Oczywiście przede wszystkim życzymy reprezentacji Tunezji dużo zdrowia, to ono jest najważniejsze – podkreśla Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Rozumiemy, że w zaistniałej sytuacji ich przylot do Polski nie był możliwy. W trakcie Memoriału zapewnimy wszystkim uczestnikom najwyższe standardy bezpieczeństwa, więc w tym przypadku nie mogło być mowy o udziale Tunezji w naszej imprezie.


ZOBACZ TAKŻE: Memoriał Wagnera 2021: Terminarz i plan transmisji

 

Po otrzymaniu informacji od kadry Tunezji, władze Fundacji przy wsparciu Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozpoczęły poszukiwania drużyny, która zastąpiłaby ją w tegorocznym Memoriale.

 

– Bardzo dziękujemy kadrze Azerbejdżanu, która w tak krótkim czasie zgodziła się przyjechać do Polski i wziąć udział w naszym turnieju. Tuż przed startem igrzysk w Tokio i przy wszystkich ograniczeniach związanych z koronawirusem znalezienie zastępstwa graniczyło z cudem. Udało się i cieszymy się, że biało-czerwoni w żaden sposób nie będą zmuszeni zmieniać swoich planów treningowych i meczowych – dodaje wiceprezes Mróz.

 

W XVIII Memoriale zagrają reprezentacje Polski, Azerbejdżanu, Norwegii oraz Egiptu. Transmisje wszystkich spotkań na sportowych antenach Polsatu. Kliknij i sprawdź terminarz XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie