Tata Huberta Hurkacza: Syn spełnił marzenie. Chciał zagrać z Rogerem Federerem na Wimbledonie

Tenis
Tata Huberta Hurkacza: Syn spełnił marzenie. Chciał zagrać z Rogerem Federerem na Wimbledonie
fot. PAP/EPA
Tata Huberta Hurkacza: Syn spełnił marzenie. Chciał zagrać z Rogerem Federerem na Wimbledonie.

Hubert Hurkacz w fenomenalnym stylu awansował do półfinału Wimbledonu, wygrywając z Rogerem Federerem 6:3, 7:6, 6:0. Znakomity występ polskiego tenisisty skomentował jego tata Krzysztof Hurkacz.

Pan Krzysztof wyznał jakie emocje jemu oraz jego rodzinie towarzyszyły podczas, gdy syn grał z legendą tenisa na Wimbledonie.

 

- Oglądać mecz syna w telewizji jest to mocne, emocjonujące wyzwanie. Nie jest łatwo śledzić poczynania Huberta zwłaszcza w telewizji, gdy ma się dość odległy kontakt. Zawsze mocno przeżywamy jego występy i bardzo mu kibicujemy. Inaczej niż na trybunach, ale przeżywamy zawsze bardzo mocno - zdradził ojciec Hurkacza.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znana tenisistka będzie kibicowała rywalowi Huberta Hurkacza (ZDJĘCIA)

 

Tata tenisisty pochodzącego z Wrocławia przyznał, że miał okazję rozmawiać z nim po wygranej nad Federerem.

 

- Mieliśmy okazję, żeby chwilę porozmawiać z synem, gdy był już w hotelu po spełnieniu wszystkich obowiązków związanych chociażby z mediami. Mówił, że był od samego początku mocno nastawiony, żeby wygrać z Federerem. Był skupiony na celu. Trybuny nie pomagały, bo Roger jest ulubieńcem na londyńskich kortach. Zdecydowana większość albo i wszyscy, którzy pojawili się na trybunach kibicowali Szwajcarowi. Hubert odciął się od tego i potrafił skutecznie walczyć nie tylko z samym Rogerem, ale też i trybunami - zaznaczył Krzysztof Hurkacz.

 

Ojciec Hurkacza przyznał wprost, że jego syn spełnił swoje dziecięca marzenia.

 

- Hubi spełnił swoje wielkie marzenie. Chciał zagrać z Rogerem Federerem na Wimbledonie i wspaniale, że tak się stało. Grał bardzo konsekwentnie. Roger nie znalazł na niego recepty, ale nie powiem, że był zrezygnowany, bo walczył do ostatniej piłki. Syn udowodnił, że jest przygotowany do rywalizacji w Wielkim Szlemie nawet do wielogodzinnej gry - stwierdził Hurkacz senior.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie