Tokio 2020: Kolejna decyzja dotycząca obecności kibiców

Inne
Tokio 2020: Kolejna decyzja dotycząca obecności kibiców
fot. PAP/EPA
Tuż przed startem igrzysk, w Japonii coraz więcej ograniczeń

Władze dystryktu Hokkaido oraz prefektury Fukushima zdecydowały, że zaplanowane na tej wyspie zawody olimpijskie będą się odbywać bez publiczności w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. W Sapporo, stolicy Hokkaido, ma być rozegranych pięć meczów piłkarskich, maraton oraz chód sportowy.

- Wszystkie wydarzenia zaplanowane w Sapporo odbędą się bez widzów - oświadczył Naomichi Suzuki, dodając, że restrykcje wprowadzone przez organizatorów są niewystarczające i nie ograniczą przepływu osób z Tokio, gdzie liczba nowych przypadków zakażeń gwałtownie rośnie.

 

Taką samą decyzję podjął gubernator Fukushimy Masao Uchibori.

 

- Fakt rosnącej liczby infekcji w prefekturze nie napawa optymizmem - oświadczył na konferencji prasowej.

 

W Fukushimie zaplanowano siedem spotkań softballu i baseballu, w tym mecz softballistek Japonii i Australii, które zagrają 21 lipca. Będzie to pierwsza konkurencja igrzysk, na dwa dni przed ich oficjalnym otwarciem w Tokio.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kibic wydał na bilety fortunę

 

Fukushima była prefekturą najbardziej dotkniętą przez trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku. Ogromne fale zniszczyły m.in. tamtejszą elektrownię atomową w największej katastrofie jądrowej od czasów Czarnobyla. Igrzyska miały być okazją do pokazania światu jak Japonia się odrodziła po kataklizmie.

 

W samym Tokio do 22 sierpnia obowiązuje stan wyjątkowy. W czwartek organizatorzy igrzysk, w porozumieniu z rządem, ogłosili, że największa impreza sportowa będzie zamknięta dla publiczności.

 

Wyjątkiem mogą być ośrodki położone poza wielką aglomeracją Tokio, w prefekturach Fukushima, Miyagi i Shizuoka, gdzie dopuszczona ma być ograniczona liczba widzów na zawody w piłce nożnej, kolarstwie, baseballu i softballu.

 

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie