ME siatkarzy U-17: Zwycięstwo Polaków w drugim spotkaniu

Polacy pewnie wygrali z reprezentacją Austrii

Polscy siatkarze wygrali w Tiranie z Austrią 3:1 w swym drugim meczu mistrzostw Europy U–17. W kolejnym spotkaniu podopieczni trenera Konrada Copa zmierzą się w poniedziałek z reprezentacją Serbii.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. W decydującej fazie Polacy prowadzili 21:20, ale ostatecznie przegrali 25:27. W drugiej odsłonie od samego początku polscy siatkarze narzucili swój rytm i powiększali przewagę, co zaowocowało zwycięstwem 25:15. W trzecim i czwartym secie Polacy efektownie pokonali Austriaków 25:15 oraz 25:17.

Najwięcej punktów: Bartłomiej Potrykus (18), Artur Brzostowicz (17), Mateusz Jańczyk (12) – Polska; Lukas Glatz (11), Paul Nusterer (9), Benedikt Sablatnig (9) – Austria. Polacy lepiej punktowali zagrywką (9-4) oraz blokiem (11-5); lepiej od rywali prezentowali się też w ataku (48%-34% skuteczności).

Polacy na inaugurację przegrali z Włochami 0:3, w starciu z Austrią odnieśli więc pierwsze zwycięstwo na tym turnieju. Przed reprezentacją Polski jeszcze trzy spotkania w grupie. Zagrają kolejno z Serbią (12.07), Czechami (14.07) i Bułgarią (15.07). Awans do półfinałów wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Polska - Austria 3:1 (25:27, 25:15, 25:15, 25:17)

Polska: Marcel Kapuściński, Bartłomiej Potrykus, Stanisław Dróżdż, Artur Brzostowicz, Stanisław Chaciński, Jakub Nowak – Maksymilian Granieczny (libero) oraz Mateusz Szpernalowski, Mateusz Jańczyk, Wiktor Gołębiowski, Aleksander Nowik, Jakub Kubacki. Trener: Konrad Cop.

Austria: Paul Nusterer, Noah Neunhoeffer, Benedikt Sablatnig, Lukas Glatz, Stefan Mülleder, Samuel Kremser - Paul Kiss (libero) oraz Jacob Malicki, Tobias Willimek, Tobias Pfoser, Lukas Writz, Lukas Freitag (libero). Trener: Nina Sawatzki.