Z Krakowa do Tokio - Kulisy XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Polsacie Sport

Inne
Z Krakowa do Tokio - Kulisy XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Polsacie Sport
fot. Polsat Sport
Z Krakowa do Tokio - Kulisy XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Polsacie Sport

XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera był turniejem szczególnym nie tylko dlatego, że po raz pierwszy od prawie dwóch lat na trybunach zasiedli kibice, ale również dlatego, że był to ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed najważniejszą imprezą sezonu - igrzyskami olimpijskimi. Zapraszamy na kulisy najlepszego turnieju towarzyskiego na świecie!

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera co roku rozgrywany jest przed najważniejszą imprezą sezonu. Tym razem odbył się w Krakowie przed turniejem czterolecia, a w związku z sytuacją pandemiczną nawet pięciolecia, czyli igrzyskami olimpijskimi. Oprócz Biało-Czerwonych w rywalizacji wzięły udział reprezentacje Norwegii, Azerbejdżanu oraz Egiptu.

 

Polacy polecieli do Tokio jako jeden z faworytów do wywalczenia olimpijskiego złota. Nie tylko kibice, lecz również członkowie złotej ekipy trenera Huberta Jerzego Wagnera z 1976 roku pokładają ogromne nadzieje w drużynie Vitala Heynena. Podczas Memoriału przekazali obecnym reprezentantom symboliczny płomień nadziei, który ma przynieść szczęście Biało-Czerwonym w Japonii.

 

Co działo się za kulisami turnieju, jak ważny był on dla siatkarzy reprezentacji Polski i w jakich nastrojach nasi siatkarze wyruszyli do Tokio?

 

 

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie