Hit transferowy w Tauron 1. lidze! Grzegorz Bociek zagra w Gwardii Wrocław!

Siatkówka
Hit transferowy w Tauron 1. lidze! Grzegorz Bociek zagra w Gwardii Wrocław!
fot. Cyfrasport
Grzegorz Bociek w przyszłym sezonie będzie występował w Gwardii Wrocław

Grzegorz Bociek od 2017 roku bronił barw Aluron CMC Warta Zawiercie. Atakujący w przyszłym sezonie wzmocni drużynę pierwszoligową, aspirującą do awansu do Plusligi, czyli Gwardię Wrocław.

Bociek ma duże doświadczenie na parkietach Plusligi i nie tylko. Występował w takich zespołach jak: MUKS Tomaszów Mazowiecki, PGE Skrze Bełchatów (2010–2012), AZS Częstochowa (2012–2013) oraz ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2013–2017), z tegorocznym zwycięzcą Ligi Mistrzów świętował dwa mistrzostwa kraju i dwa Puchary Polski.

 

Zobacz także: Lukas Tichacek nowym zawodnikiem Gwardii Wrocław

 

W minionym sezonie atakujący występował w drużynie z Zawiercia jako kapitan. Bociek pojawił się na boisku 26 razy w meczach Plusligi i 2 razy podczas Pucharu Polski. Dla swojego byłego klubu zdobył 111 punktów.

 

 

– Tego zawodnika nie trzeba przedstawiać. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się siatkówką doskonale zna Grzegorza Boćka. Grzesiek swój kadrowy debiut zaliczył już w 2013 roku w towarzyskim meczu z Serbią (1:3). Kolejnego dnia pokazał swój ogromny potencjał zdobywając w meczu 30 punktów. Taki występ pozwolił zdobyć zaufanie trenera Andrea Anastasiego i uzyskanie angażu na Mistrzostwa Europy! Siatkarsko zatem można by mówić wiele i to wiele dobrego. Grzesiek to jednak walczak jakich mało, charakter i dobry człowiek. W 2014 roku wykryto u niego nowotwór układu limfatycznego. Z tego powodu zawiesił on swoją sportową karierę, ale już rok później ponownie zobaczyliśmy go na parkietach PlusLigi! Zresztą kolejny trener naszej kadry narodowej postanowił dać mu szansę gry z orzełkiem na piersi. Popularny Bociuś prezentuje zatem poziom reprezentacyjny i niewątpliwie jest to nasz największy transfer od początku przejęcia sterów w zarządzaniu siatkarską Gwardią. Zawodnika takiego pokroju nie było w naszym klubie od co najmniej 15 lat! Osobiście ogromnie się cieszę, że obustronnie sobie zaufaliśmy, bo może być to kluczowy transfer w drodze o awansu do PlusLigi! – mówi prezes Gwardii Wrocław Łukasz Tobys.

 

- W Gwardii chciałbym być głównym kołem napędowym gry całego zespołu. W życiu wygrałem już wiele ważnych spotkań i nigdy się nie poddałem. Chciałbym, aby kiedyś kibice zapamiętali mnie właśnie za waleczność i grę o zwycięstwo do samego końca. Grałem 9 lat w PlusLidze i wiem jak pomóc Gwardii dostać się do najwyższej klasy rozgrywkowej – mówi Grzegorz Bociek – nowy nabytek wrocławskiej drużyny.

 

Władze wrocławskiego klubu chcą awansować do Plusligi. Oprócz 30-latka Gwardię zasilił już utytułowany rozgrywający Lukáš Ticháček oraz występujący w zeszłym sezonie w barwach Cuprum Lubin Bartłomiej Zawalski.

R.S, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie