Giganci Siatkówki: PGE Skra Bełchatów zagra w turnieju z ekipami z Turcji

Siatkówka
Giganci Siatkówki: PGE Skra Bełchatów zagra w turnieju z ekipami z Turcji
fot. Materiały prasowe
PGE Skra Bełchatów uczestniczy w turnieju Giganci Siatkówki nieprzerwanie od 2011 roku

Giganci Siatkówki to pierwszy przedsezonowy turniej, w którym wystąpią siatkarze PGE Skry. Bełchatowska drużyna stała się już prawdziwym ambasadorem tych zawodów. W tym roku polskie zespoły zmierzą się z ekipami z Turcji, jednak organizatorzy trzymają jeszcze nazwy rywali w tajemnicy.

Giganci Siatkówki to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów towarzyskich w Europie. Co roku organizatorzy zapraszają dwie topowe drużyny z Polski, ale również spoza jej granic. W ostatnim czasie postawiono na formułę meczu międzypaństwowego. 

 

- Cieszę się, że kolejny raz będziemy u nas gościć naszych przyjaciół z Bełchatowa, bo właściwie tak mogę mówić o PGE Skrze. Zawsze możemy na nich liczyć, a oni nie zawodzą rok do roku prezentując wysoką formę - mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju Giganci Siatkówki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarka reprezentacji Polski zawiesza karierę

 

Bełchatowianie również cieszą się, że mogą już po raz jedenasty wystąpić w zawodach.

 

- Udział w turnieju Giganci Siatkówki to dla naszego klubu już tradycja. Nieprzerwanie występujemy w nim od 2011 roku i chyba mogę powiedzieć, że to od tych zawodów ustalamy nasz plan meczów towarzyskich w ramach przygotowania do nowego sezonu. Nigdy nie mogliśmy narzekać, zarówno na organizację, jak i poziom turnieju, który pozwala na solidne przetarcie przed startem PlusLigi. Jestem dumny, że jesteśmy już uważani za wizytówkę turnieju, który uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych towarzyskich turniejów w Europie. Do zobaczenia w Jelczu-Laskowicach - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

 

Turniej Giganci Siatkówki odbędzie się w dniach 25-26 września. Pierwsza kolejka PlusLigi rozegrana zostanie w pierwszy weekend października.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie