Kamil Stoch i jego "góralski pałac". Ten dom to wizytówka Podhala!

Zimowe
Kamil Stoch i jego "góralski pałac". Ten dom to wizytówka Podhala!
fot. Cyfrasport
Kamil Stoch może pochwalić się nie tylko bogatą karierą.

Kamil Stoch może pochwalić się nie tylko bogatą karierą. Jego góralski dom wybudowany w Zębie także zapiera dech w piersiach. Przejeżdżający obok niego turyści niejednokrotnie zatrzymują się, aby zrobić zdjęcie. Mówi się o nim "góralski pałac". Co ciekawe, trzykrotny mistrz olimpijski mieszka przy ulicy nazwanej jego imieniem i nazwiskiem.

Takiej posiadłości Stochowi zazdrości większość polskich sportowców i kibiców. Domem w stylu góralskim, który znajduje się w najwyżej położonej miejscowości w kraju, zachwycają się zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Nazywają go "pałacem mistrza", "góralskim pałacem" czy "wizytówką gminy". Nie sposób się z tym nie zgodzić, wszak czterokondygnacyjna rezydencja państwa Stochów, usytuowana jest na wzgórzu, z którego roztacza się malowniczy widok na miejscowe Tatry.

 

ZOBACZ TAKŻE: Letnie GP w skokach: Kamil Stoch poza kadrą na zawody w Courchevel


Lider polskiej kadry rozpoczął budowę domu siedem lat temu - chwilę po zdobyciu dwóch złotych medali na igrzyskach olimpijskich w rosyjskim Soczi. Wówczas mieszkańcy jego rodzinnej miejscowości wręczyli mu kamień węgielny i główną belkę do podtrzymywania stropu w konstrukcji domu czyli sosręb.

Jak bardzo Stocha szanuje miejscowa ludność - można było przekonać się ponownie w 2018 roku. Na wniosek mieszkańców Zębu, rada Gminy Poronin postanowiła uhonorować wówczas już trzykrotnego mistrza olimpijskiego, nazywając ulicę, przy której mieści się jego dom - ulicą Kamila Stocha.


34-letni skoczek nie ukrywa, że bardzo lubi spędzać wolny czas w swojej posiadłości.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 

Co ciekawe, dom w Zębie to nie jedyna "atrakcja", jaką na Podhalu posiada Stoch. 11 lipca 2021 roku dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli otworzył galerię "Kamiland". W niej fani skoków narciarskich mogą podziwiać jego trofea, jakie zdobył w trakcie sportowej kariery.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Więcej zdjęć Kamila Stocha w jego posiadłości w Zębie na kolejnych stronach...

 

Przemysław Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie