Magda Linette: Nie wykorzystałam swojej szansy w tym meczu

Inne
Magda Linette: Nie wykorzystałam swojej szansy w tym meczu
fot. PAP
Magda Linette

Magda Linette przyznała, że z rywalkami takimi jak białoruska tenisistka Aryna Sabalenka, z którą grała na otwarcie w turnieju olimpijskim w Tokio, trzeba czekać na swoją szansę. "Miałam ją na samym początku, ale jej nie wykorzystałam" - zaznaczyła po porażce Polka.

Zajmująca 45. miejsce w rankingu WTA Linette nie sprostała trzeciej w tym zestawieniu Sabalence. Co prawda poznanianka w trzecim gemie zaliczyła przełamanie, po którym objęła prowadzenie 2:1, ale potem jednak już dominowała Sabalenka, która ostatecznie wygrała 6:2, 6:1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kolejny mecz Igi Świątek? O której godzinie?

 

"Wydaje mi się, że z taką przeciwniczką trzeba czekać na swoją chwilę i ta chwila była na samym początku. Była wtedy bardziej nerwowa. Ja powinnam wtedy grać bardziej solidnie, ale popełniłam parę prostych błędów. Miałam więc moment, w którym mogłam wyjść na prowadzenie, ale tego nie zrobiłam" - analizowała smutna Polka.

 

Podczas jej niedzielnego spotkania panujący w Tokio upał dał się we znaki jednej z dziewczynek od podawania piłek, która gorzej się poczuła.

 

Linette stwierdziła, że jej wysoka temperatura tak bardzo nie doskwierała. Jednym z czynników był fakt, że spotkanie nie było zbyt długie - trwało tylko 69 minut.

 

"Upał jest, ale wydaje mi się, że charakterystyka gry tutaj jest taka, że jak się biega, to się tego tak fizycznie nie odczuwa" - zaznaczyła.

 

Zapytana o plan, jaki miała przygotowany na pojedynek z Białorusinką z trenerem Dawidem Celtem, stwierdziła, że trudno mówić o jego realizacji, biorąc pod uwagę przebieg meczu.

 

"Przede wszystkim miałam postawić na solidną grę" - wspomniała.

 

Linette nie ma dużo czasu na rozpamiętywanie tej porażki. Jeszcze w niedzielę, po regulaminowej przerwie na odpoczynek, rozegra spotkanie pierwszej rundy debla. W tej konkurencji partnerować jej będzie Alicja Rosolska.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie