Tokio 2020: MKOl przypomina zawodnikom o zachowaniu pandemicznych reguł

Inne
Tokio 2020: MKOl przypomina zawodnikom o zachowaniu pandemicznych reguł
fot. Cyfrasport
Tokio 2020: MKOl przypomina zawodnikom o zachowaniu pandemicznych reguł

Międzynarodowy Komitet Olimpijski niemal natychmiast zareagował na zachowanie pływaków w trakcie ceremonii dekoracji i przypomniał o zachowaniu pandemicznych zasad. Kobiece sztafety 4x100 m st. dowolnym pojawiły się na podium bez maseczek i obejmowały się w geście gratulacji.

- Zasady obowiązują wszystkich, bez znaczenia kim jesteś i jakie wyniki osiągasz. Prosimy wszystkich o zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa. To nie jest serdeczna prośba, ale obowiązek każdego uczestnika igrzysk i nie dotyczy to tylko sportowców. Rozumiemy, że radość po zdobyciu medalu jest ogromna i emocje czasami wygrywają ze zdrowym rozsądkiem, ale tu nie może być żadnych wyjątków - powiedział Mark Adams, rzecznik prasowy MKOl.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Zofia Klepacka liderką po dwóch wyścigach RS:X

 

Z powodu pandemii koronawirusa igrzyska zostały przesunięte o rok, ale i tak odbywają się w momencie, gdy liczba zakażeń w Japonii ciągle rośnie. W Tokio w trakcie całej imprezy obowiązuje stan wyjątkowy, a wszystkie zawody odbywają się bez udziału publiczności.

 

Jak podali organizatorzy, od 1 lipca stwierdzono 132 przypadki zakażenia wśród osób związanych z igrzyskami, w tym u 13 sportowców. Impreza potrwa do 8 sierpnia.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie