Formuła 1: Arabia Saudyjska gotowa zorganizować dwa wyścigi

Moto
Formuła 1: Arabia Saudyjska gotowa zorganizować dwa wyścigi
fot. PAP

Arabia Saudyjska jest gotowa zorganizować w tym roku dwa wyścigi Formuły 1, aby wypełnić lukę w kalendarzu spowodowaną pandemią koronawirusa - oświadczył promotor F1 książę Khalid Bin Sultan Al Faisal.

W tegorocznym kalendarzu Grand Prix Arabii Saudyjskiej zaplanowane jest 5 grudnia i ma być przedostatnią rundą sezonu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczny wypadek 14-letniego motocyklisty

 

- Nasze przygotowania idą zgodnie z harmonogramem. Jeżeli władze F1 będą chciały zorganizować dodatkową rundę mistrzostw przed 5 grudnia, jesteśmy gotowi podjąć się tego zadania, gdyż tor i jego całe zaplecze będzie przygotowane dużo wcześniej - ujawnił Saudyjczyk.

 

Khalid Bin Sultan Al Faisal dodał, że debiutująca w F1 Arabia Saudyjska, gdzie zainteresowanie sportami motorowymi jest ogromne, planuje szerokie działania promocyjne, aby ściągnąć na trybuny tysiące fanów. Ceremonia otwarcia rundy 5 grudnia - jak ujawnił książę - będzie pięknym widowiskiem, jakiego jeszcze w F1 nie było.

 

- Chcieliśmy mieć wyścig na początku sezonu, ale zabrakło czasu na przygotowanie obiektu. Teraz rozmawiamy z władzami F1 o tym, aby w sezonie 2022 runda w Arabii Saudyjskiej odbyła się wcześniej - powiedział książę.

 

W poprzednim sezonie Bahrajn był gospodarzem dwóch wyścigów rozgrywanych wyłącznie w Europie i na Bliskim Wschodzie. W tym roku Austria gościła już dwie rundy F1, jedną z nich po odwołaniu wyścigu o GP Kanady w Montrealu. Nieoficjalnie wiadomo, że prowadzone były rozmowy o dwóch rundach F1 w Teksasie w USA.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie