Tokio 2020: Milica Mandic na pierwszym miejscu podium w taekwondo

Milica Mandic zdobyła złoty medal olimpijski w kategorii +67 kg w taekwondo

Serbka Milica Mandic zdobyła złoty medal olimpijski w kategorii +67 kg w taekwondo. W finałowej walce w Tokio pokonała Koreankę Lee Dabin 10:7. Polka Aleksandra Kowalczuk po porażce w pojedynku o brąz z Brytyjką Biancą Walkden 3:7 została sklasyfikowana na piątym miejscu.

To drugi złoty medal olimpijski Mandic. Wcześniej triumfowała w turnieju w Londynie (2012).

Kowalczuk, zawodniczka OŚ AZS Poznań, w ćwierćfinale przegrała właśnie z Mandic 4:11, ale Serbka po awansie do finału stworzyła Polce możliwości kontynuowania zmagań w repesażu. W nim wygrała z Kenijką Faith Ogallo 15:7 i dostała szasnę walki o brąz. Wcześniej Kowalczuk pokonała Australijkę Rebę Stewart 7:2.

W drugiej walce o brązowy medal Francuzka Althea Laurin okazała się lepsza od Aminaty Charlene Traore z Wybrzeża Kości Słoniowej 8:17.

Przed wyjazdem do Tokio Polka przeżywała nerwowe chwile, bo jeden z testów na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jednak powtórne badania wykluczyły, że może być zakażona. Podopieczna trenera Waldemara Łakomego dotarła do Japonii z drobnym opóźnieniem, ale mogła wystartować w igrzyskach.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.