Tokio 2020. Siatkówka: Kanada - Iran. Relacja i wynik na żywo

W środę siatkarskie zmagania na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozpoczniemy meczem w "polskiej" grupie A, w którym reprezentacja Kanady zmierzy się z Iranem. Relacja na żywo z meczu Kanada - Iran na Polsatsport.pl.

W swoim ostatnim meczu na igrzyskach Kanada mierzyła się z gospodarzami. W konfrontacji z Japonią wygrali pierwszą partię, a w dwóch kolejnych - po wyrównanej walce - górą byli gospodarze. Set numer cztery to już wyraźna przewaga Japończyków. Wykorzystali oni nerwowość oraz błędy rywali i po raz drugi na tym turnieju zgarnęli komplet punktów. U pokonanych najlepiej punktował John Gordon Perrin (22).

Siatkarze spod znaku Klonowego Liścia na inaugurację sprawili sporo kłopotów ekipie Italii. Ostatecznie drużyna z Ameryki Północnej uległa Włoch po tie-breaku. Mimo dwóch dotychczasowych porażek, Kanadyjczycy zaprezentowali się z dobrej strony.

Z kolei Iran po dwóch meczach może pochwalić się kompletem zwycięstw. Drużyna prowadzona przez Władimira Alekno w swoim pierwszym występie na igrzyskach olimpijskich w Tokio po niezwykle wyrównanym i zaciętymi boju pokonała w pięciu setach reprezentację Polski. W tie-breaku padł wynik 23:21 dla Iranu.

Natomiast w drugim meczu zespół z Azji zgodnie z planem pokonał reprezentację Wenezueli 3:0. Podopieczni Alekno wygrali do 17, 20 i 18. W starciu z Kanadą, Irańczycy są zdecydowanymi faworytami.

Relacja na żywo z meczu Kanada - Iran na Polsatsport.pl. Początek od godziny 02:00.