Tokio 2020: Świątek/Kubot – Badosa/Carreno-Busta. Kiedy mecz? O której godzinie?

Inne
Tokio 2020: Świątek/Kubot – Badosa/Carreno-Busta. Kiedy mecz? O której godzinie?
fot. PAP
Świątek/Kubot – Badosa/Carreno-Busta: Kiedy mecz? O której godzinie?

W 1/8 finału turnieju olimpijskiego miksta Iga Swiątek w parze z Łukaszem Kubotem mieli zmierzyć się z Paulą Badosą i Pablo Carreno-Bustą, ale w związku z problemami zdrowotnymi Badosy zagrają z innymi rywalami. Kiedy pierwszy mecz miksta Świątek/Kubot? O której godzinie rozpocznie się spotkanie?

Para Świątek - Kubot przystąpi na Igrzyskach olimpijskich po raz pierwszy. Co istotne Świątek miała zmierzyć się ze swoją hiszpańską rywalką drugi raz w trakcie imprezy w Tokio. W poniedziałek w turnieju singlowym Polka przegrała z Badosą i pożegnała się z turniejem. W środowy poranek miała zrewanżować się rywalce za tamtą porażkę. W związku z kontuzją Hiszpanki doszło jednak do zmiany rywali Polaków.

Rywalizacja w grze mieszanej to najkrótsza droga do strefy medalowej w igrzyskach (spośród konkurencji tenisowych), ponieważ wystąpi tylko 16 par, czyli zmagania rozpoczną się od 1/8 finału.

ZOBACZ TAKŻE: Naomi Osaka sensacyjnie przegrała w Tokio

W przypadku zwycięstwa Świątek i Kubot zmierzą się w ćwierćfinale z lepszymi z meczu Kristina Mladenovic/Nicolas Mahut (Francja, najwyżej rozstawiony mikst) - Jelena Wiesnina, Asłan Karacjew (Rosyjski Komitet Olimpijski).

Kubot rywalizował w Tokio również w deblu, ale razem z Hubertem Hurkaczem odpadli już w pierwszej rundzie.

Kiedy mecz? O której godzinie?

Mecz odbędzie się w środę 28 lipca. Początek najwcześniej o godzinie 10:00.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie