Tokio 2020: Dwaj bracia zagrali przeciwko sobie w meczu hokeja na trawie

Inne
Tokio 2020: Dwaj bracia zagrali przeciwko sobie w meczu hokeja na trawie
Fot. PAP/DPA
Bracia Hayward zagrali przeciwko sobie w meczu Australia - Nowa Zelandia.

W meczu hokeja na trawie igrzysk w Tokio Australia - Nowa Zelandia (4:2) zagrali przeciwko sobie bracia. 31-letni Leon Hayward jest bramkarzem w pokonanej ekipie, a trzy lata młodszy Jeremy to zawodnik z pola w drużynie australijskiej. Mecz sędziował Polak Marcin Grochal.

"Znaczenie tego wydarzenia jest czymś wielkim" – przyznał Leon po meczu, a jego brat stał obok.

 

"Jeremy i ja rywalizujemy odkąd byliśmy młodzi. Nie ma znaczenia, czy to krykiet, piłka nożna czy cokolwiek innego" - dodał.

 

Matka obu hokeistów na trawie pochodzi z Nowej Zelandii. Leon Hayward zadebiutował w reprezentacji tego kraju dopiero w 2019 roku (na co dzień mieszka w Australii).

 

ZOBACZ TAKŻE: Legendarny polski siatkarz kończy karierę po igrzyskach 

 

"Kiedy dorastałem, Leon nauczył mnie twardości, to na pewno. Nauczył mnie tego, jak być wytrzymałym i kochamy się nawzajem. Dziękuję ma za to wszystko. Zawsze był trochę silniejszy ode mnie i zawsze miałem cel do osiągnięcia" – przyznał Jeremy Hayward.

 

Podczas środowego meczu grupy A z reguły nie było bezpośredniej konfrontacji obu braci, z wyjątkiem sytuacji, gdy po krótkim rzucie rożnym Jeremy oddał mocny strzał, który znakomicie obronił Leon.

 

"O ile pamiętam, Jeremy strzelił mi w tym roku cztery gole, więc w końcu dobrze jest obronić" – przyznał bramkarz reprezentacji Nowej Zelandii, która ostatecznie przegrała jednak 2:4.

 

Jednym z dwóch arbitrów głównych tego spotkania był Marcin Grochal.

 

Poznaniak to jeden z najlepszych sędziów na świecie. W wieku 28 lat był rozjemcą na igrzyskach w Londynie i przeszedł do historii jako najmłodszy arbiter, który prowadził zawody tej rangi w hokeju na trawie. Sędziował też m.in. na igrzyskach w Rio de Janeiro.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie