Tokio 2020. Kolarstwo: Annemiek van Vleuten wygrała jazdę na czas. Anna Plichta przedostatnia

Inne
Tokio 2020. Kolarstwo: Annemiek van Vleuten wygrała jazdę na czas. Anna Plichta przedostatnia
fot. PAP/EPA
Holenderka Annemiek van Vleuten zdobyła na torze samochodowym Fuji złoty medal olimpijski w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas.

Holenderka Annemiek van Vleuten zdobyła na torze samochodowym Fuji złoty medal olimpijski w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Anna Plichta zajęła 24. miejsce w stawce 25 zawodniczek.

Na 22-kilometrowej trasie van Vleuten nie dała szans rywalkom, wyprzedzając o 56 sekund Szwajcarkę Marlen Reusser oraz o 1.01 swoją rodaczkę Annę van den Breggen.

 

Plichta straciła do triumfatorki blisko pięć minut. Słabszy wynik uzyskała tylko pochodząca z Afganistanu i startująca w drużynie uchodźców Ali Zada Masomah.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramat polskich koszykarzy na IO w Tokio

 

Holenderki powetowały sobie niepowodzenie w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego, w którym tylko srebrny medal wywalczyła van Vleuten, będąc zresztą przekonana, że wygrała. W ekipie "Pomarańczowych" zabrakło komunikacji i sensacyjne zwycięstwo odniosła po długiej ucieczce Austriaczka Anna Kiesenhofer.

 

38-letnia van Vleuten dwukrotnie triumfowała w mistrzostwach świata w jeździe na czas - w 2017 roku w Bergen oraz w 2018 w Innsbrucku.

 

O godz. 7 rozpocznie się rywalizacja mężczyzn z udziałem Macieja Bodnara.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie