Tokio 2020: Korea Południowa ze złotym medalem w szabli drużynowej

Inne
Tokio 2020: Korea Południowa ze złotym medalem w szabli drużynowej
fot. PAP
Szabliści Korei Południowej zdobyli w Tokio złoty medal w turnieju drużynowym igrzysk olimpijskich.

Szabliści Korei Południowej zdobyli w Tokio złoty medal w turnieju drużynowym igrzysk olimpijskich. W finale nie dali szans Włochom, wygrywając 45:26. Brąz dla Węgrów.

Koreańczycy powtórzyli sukces z Londynu z 2012 roku. W kolejnych igrzyskach - w 2016 w Rio de Janeiro - szabli drużynowej nie było w programie zgodnie z zasadą rotacji. Teraz MKOl zdecydował się przywrócić do olimpijskiego programu wszystkie konkurencje.

 

Zobacz także: Chizuru Arai mistrzynią olimpijski w judo

 

W obu złotych koreańskich zespołach byli Bongil Gu i Junghwan Kim. Ten drugi - 37-latek, którego sportowym idolem jest piłkarz Cristiano Ronaldo, ma też w dorobku dwa brązowe medale olimpijskie indywidualnie. W 2006 roku przytrafił mu się też epizod dopingowy i roczna dyskwalifikacja, choć tłumaczy, że zabroniona substancja znalazła się w jego organizmie wskutek zażywania tabletek na bezsenność.

 

Już piąty medal olimpijski wywalczył prawie 43-letni włoski szablista Aldo Montano, który największy sukces odniósł w pierwszym z pięciu startów w igrzyskach, kiedy w 2004 roku w Atenach triumfował w turnieju indywidualnym.

 

Z kolei Węgier Aron Szilagyi do trzech złotych medali indywidualnie dołożył brąz w drużynie.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

 

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie