Borys Mańkowski i Mateusz Gamrot promowani na czarne pasy w brazylijskim jiu-jitsu

Sporty walki
Borys Mańkowski i Mateusz Gamrot promowani na czarne pasy w brazylijskim jiu-jitsu
Fot. Facebook/Borys Mańkowski
Mańkowski i Gamrot przyjaźnią się i trenują razem od wielu lat.

Borys Mańkowski (22-8, 3 KO, 8 SUB) i Mateusz Gamrot (19-1, 6 KO, 5 SUB) otrzymali nominacje na czarne pasy w brazylijskim jiu-jitsu. "10 lat ciężkiej pracy na macie, niezliczone starty na zawodach w BJJ i ADCC doprowadziły mnie do tego miejsca" - napisał na swoim Instagramie "Gamer".

Obaj zawodnicy uchodzą za czołowych zawodników kategorii lekkiej w Polsce. Zarówno Gamrot, jak i Mańkowski są znani ze swoich wysokich umiejętności parterowych. Na koncie mają liczne osiągnięcia nie tylko w MMA, ale również w turniejach grapplerskich. 

 

Informacją o wyróżnieniu Gamrot podzielił się za pośrednictwem Instagrama. "Dziękuje wszystkim którzy spędzili ze mną każda minutę na macie i ukształtowali mnie jako zawodnika takiego, którym teraz jestem" - napisał były podwójny mistrz KSW. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Polacy wśród nominowanych do World MMA Awards 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mateusz Gamrot (@mateusz_gamrot)

 

"Gamer" swoje ponadprzeciętne umiejętności parterowe zaprezentował podczas niedawnej gali UFC Vegas 31. Pochodzący z Kudowy-Zdroju zawodnik poddał kimurą w pierwszej rundzie Jeremy'ego Stephensa. Efektowne zakończenie walki przez Gamrota zostało nagrodzone bonusem za poddanie wieczoru. 

 

Z kolei Mańkowski aktualnie dochodzi do siebie po kontuzji kolana. Były mistrz KSW w kategorii półśredniej jest obecnie na fali trzech zwycięstw. W jednym z ostatnich występów "Diabeł Tasmański" poddał Vaso Bakocevicia spektakularnym duszeniem anakonda.

 

Gamrot i Mańkowski zostali promowani na czarne pasy przez trenera Przemysława Gnata z klubu Walka Gniezno BJJ. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie