Fiodor Łapin: Ciężką pracą chcemy stworzyć porządne podstawy pod sukces sportowy

Sporty walki
Fiodor Łapin: Ciężką pracą chcemy stworzyć porządne podstawy pod sukces sportowy
Fot. Polsat Sport
Radomir Obruśniak (na pierwszym planie) wystąpi na najbliższej gali Polsat Boxing Promotions.

- Chcemy, żeby ci zawodnicy boksu amatorskiego zaistnieli. Chcemy, by pojechali na igrzyska i zostawali tam na dłużej - powiedział Fiodor Łapin. Wielkimi krokami zbliża się gala Polsat Boxing Promotions, na której wystąpi wielu młodych, utalentowanych pięściarzy.

Artur Łukaszewski: To wszystko co opowiadaliście w wywiadach powoli się sprawdza. Stawiacie na młodzież i utalentowanych zawodników.

 

Tak, z paroma zawodnikami ciągle zawodnikami. To jest dłuższa perspektywa. Ciężką pracą chcemy stworzyć porządne podstawy pod sukces sportowy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Koszewska wspomina IO: To było niezapomniane przeżycie 

 

Podpisane kontrakty i od razu materializacja w ringu, bo niebawem gala. Kto, gdzie i kiedy walczy?

 

14 sierpnia, Trójmiasto, Radomir Obruśniak zawalczy z Piotrem Wróblem o mistrzostwo Polski. Ponadto Czyżyk, Kaczmarkiewicz, Runowski. W walce o kontrakt w naszej grupie boksuje Królikowski z Zającem. Poza tym będzie boks olimpijski, czyli domena Grzegorza Proksy, który zajmuje się nim w naszej grupie. Myślę, że będą to ciekawe walki i nie będą odbiegały poziomem od walk zawodowych.

 

Ile na tej karcie będzie boksu olimpijskiego, a ile zawodowego? Czy będziecie mieszać boks olimpijski z boksem zawodowym? Czy może najpierw olimpijski, a potem zawodowy?

 

Zdecydowanie będziemy mieszać. Robimy to trochę inaczej, bo chcemy pokazać, że Polsat stawia na młodzież i boks amatorski. Chcemy, żeby ci zawodnicy zaistnieli. Chcemy, by pojechali na igrzyska i zostawali tam na dłużej.

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie