Tokio 2020: German Chiaraviglio nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich z powodu koronawirusa

Inne
Tokio 2020: German Chiaraviglio nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich z powodu koronawirusa
fot. PAP
German Chiaraviglio z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Argentyńczyk German Chiaraviglio jest drugim tyczkarzem, który nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Tokio z powodu pozytywnego testu na obecność koronawirusa. Wcześniej z rywalizacji wycofać się musiał jeden z kandydatów do medalu, dwukrotny mistrz świata Amerykanin Sam Kendricks.

- Bardzo trudno jest pogodzić się z takim obrotem sprawy. Wiedzieliśmy wszyscy, że te igrzyska będą inne, że trzeba uważać, a teraz "dopadło" i mnie. To bardzo ciężkie doświadczenie. Jestem teraz w izolacji, w specjalnym hotelu, gdzie spędzę kilka dni. Teraz moim głównym celem jest dbanie o zdrowie. Życzę powodzenia wszystkim innym sportowcom - napisał na Instagramie Chiaraviglio.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jeden z najsłynniejszych trenerów lekkoatletycznych Alberto Salazar dożywotnio zawieszony

 

Tego samego dnia, kilka godzin wcześniej, okazało się, że z tego samego powodu do rywalizacji nie przystąpi Kendricks. Poinformował o tym na Twitterze jego ojciec:

 

- Dzisiaj Sam dostał informację od jednego z działaczy, że miał pozytywny wynik testu i nie może wziąć udziału w rywalizacji. Czuje się dobrze, nie ma żadnych objawów choroby. - napisał. 

 

Kendricks to mistrz świata z 2017 i 2019 roku. Przed pięcioma laty w Rio de Janeiro zdobył brąz. Faworytem rywalizacji w Tokio jest rekordzista globu Szwed Armand Duplantis, jednym z kandydatów do podium jest także Piotr Lisek, który jednak zmaga się z bólem pięty. Z Polaków wystąpią także mistrz świata 2009 Paweł Wojciechowski i mistrz Europy 2016 Robert Sobera.

 

Rywalizacja lekkoatletów w Tokio rusza w piątek.

 

Organizatorzy poinformowali, że w czwartek były 24 nowe przypadki zachorowań na Covid-19 wśród osób związanych z igrzyskami, w tym jest trójka sportowców. Dwie osoby zostały hospitalizowane, ale ich stan nie jest poważny.

 

Igrzyska miały się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały o rok przesunięte i odbywają się bez publiczności, w reżimie sanitarnym.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie