Tokio 2020: Taoufik Makhloufi nie wystartuje na igrzyskach

Inne
Tokio 2020: Taoufik Makhloufi nie wystartuje na igrzyskach
fot. PAP
Trzykrotny medalista olimpijski Taoufik Makhloufi nie wystąpi w trwających igrzyskach w Tokio.

Trzykrotny medalista olimpijski Taoufik Makhloufi nie wystąpi w trwających igrzyskach w Tokio. Powodem absencji Algierczyka jest kontuzja kolana, której nabawił się w trakcie przygotowań i nie zdołał na czas dojść do wysokiej dyspozycji.

"Muszę zrezygnować z podróży do Tokio. Od dawna mam problemy z kolanem, ale miałem nadzieję, że uda mi się dojść do odpowiedniej formy, ale tak się nie stało. Czekałem z decyzją do ostatniej chwili. Obok jednak triumfów, sport doświadcza także porażkami oraz koniecznością podejmowania trudnych decyzji. Teraz jednak czas, by się skoncentrować na przygotowaniach do przyszłorocznych mistrzostw świata w Eugene" - napisał 33-letni lekkoatleta.

 

 

Makhloufi pięć lat temu w Rio de Janeiro wywalczył dwa srebrne medale - w biegach na 800 i 1500 m, a w 2012 roku w Londynie miał złoto na 1500 m.

 

Na tym dłuższym dystansie o olimpijskie podium chce walczyć w Tokio brązowy medalista MŚ Marcin Lewandowski. Zgłoszony jest także Michał Rozmys. 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie