Tokio 2020. Piotr Małachowski: Klamka zapadła, jest już za daleko

Inne
Tokio 2020. Piotr Małachowski: Klamka zapadła, jest już za daleko
fot. Cyfrasport

Dla Piotra Małachowskiego igrzyska w Tokio będą ostatnią imprezą sportową, w której weźmie udział jako zawodnik. W rozmowie z Interia.pl dwukrotny srebrny medalista IO przyznał, że nic nie zmieni jego decyzji. Opowiedział również o lekkim niepokoju przed startem w Japonii.

Artur Gac, Interia: Przywitał mnie pan takim radosnym głosem, że od razu wiadomo, iż rozmawia się ze starym wygą i rutyniarzem. Do startu w eliminacjach pozostały godziny, a w pana głosie słyszę luzik.

 

Piotr Małachowski: No dzisiaj tak, ale jutro pewnie już tak nie będzie (śmiech).

 

Będę upierał się, że to może napawać optymizmem.

 

Oczywiście, to znamionuje, że może być dla mnie udany dzień. Zobaczymy, jak jutro wszystko się rozwinie. Na razie jest okay, bo najważniejsze, że człowiek jest pozytywnie nastawiony.

 

Wie pan, co sobie pomyślałem, gdy tak radośnie mnie pan przywitał? Że zaraz mi pan powie: słuchaj gościu, wkręcałem was przez ostatnie miesiące, z żadnej dużej sceny sportowej jeszcze nie zejdę.

 

(śmiech). Nie, nie, nie. Nie ma takiej możliwości. Już na sto procent kończę karierę.

 

Absolutnie? Cokolwiek by się nie stało w Tokio?

 

Klamka zapadła, już jest za daleko.

 

Po tym, jak się pan czuje tu i teraz, co podpowiada panu intuicja? Intuicja zawodnika, który trzykrotnie startował na igrzyskach, a dwa razy zdobywał srebro.

 

Nie chcę się za bardzo nakręcać. Staram się podchodzić do tego wszystkiego spokojnie. Też trzeba zobaczyć samemu, jakie na stadionie jest koło. Myślę, że jest tu lekki niepokój, bo jest ono śliskie. Ale i tak trzeba podejść do tego na spokojnie. Na pewno nie ma co się napalać, a wtedy będzie dobrze.

 

Póki co tylko pan podejrzewa, że koło ze względu na wysoką wilgotność będzie śliskie?

 

Śliskie jest na pewno. Tak mówią zawodnicy, którzy byli na stadionie. Jednak nie ma co o tym myśleć, trzeba wyjść i zrobić swoje. Najważniejsze to zachować spokój.

 

Całość tekstu znajdziesz tu! Kliknij!

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie