Tokio 2020: Shori Hamada ze złotym medalem w judo

Inne
Tokio 2020: Shori Hamada ze złotym medalem w judo
fot. PAP
Shori Hamada zdobyła złoty medal w wadze 78 kg

Japonka Shori Hamada, która w swojej pierwszej walce pokonała Beatę Pacut, zdobyła złoty medal w wadze 78 kg w olimpijskim turnieju judo w Tokio. W finale wygrała z Francuzką Madeleine Malongą.

Hamada, była mistrzyni (2018) i wicemistrzyni świata (2019 rok), wszystkie cztery czwartkowe zwycięstwa odniosła przed czasem i jako siódma z reprezentacji Japonii w judo sięgnęła po złoto w IO 2021. Ósmym zawodnikiem może być Aaon Wolf, który wkrótce wystąpi w finale kategorii 100 kg.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Kuczera przegrał z Gruzinem i odpadł z turnieju

 

W decydującej walce rywalką Hamady była Malonga, mistrzyni globu z 2019 i wicemistrzyni z 2021 roku. Francuzka ma w dorobku także kilka tytułów na kontynencie europejskim. Rozstrzygnięcie nastąpiło w parterze.

 

Brązowe medale w kat. 78 kg wywalczyły Niemka Anna-Maria Wagner, zwyciężczyni czerwcowych MŚ w Budapeszcie oraz Brazylijka Mayra Aguiar, która po raz trzeci z rzędu stanęła na najniższym stopniu olimpijskiego podium (poprzednio w Londynie i Rio).

 

Mistrzyni Starego Kontynentu Pacut po wygranej z reprezentantką Gabonu Sarah-Myriam Mazouz, uległa Hamadzie i odpadła z zawodów.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie